Warning: Redis::get(): php_network_getaddresses: getaddrinfo for localhost failed: No address associated with hostname in /home/klient.dhosting.pl/michalko/webroad.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/object-cache.cls.php on line 665

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/michalko/webroad.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/object-cache.cls.php:665) in /home/klient.dhosting.pl/michalko/webroad.pl/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Posts/Base.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/michalko/webroad.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/object-cache.cls.php:665) in /home/klient.dhosting.pl/michalko/webroad.pl/public_html/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Komentarze do: Jak pisać deklaracje CSS? Czyli o kolejności właściwości. https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css blog dla webmasterów, na którym piszemy o HTML5, CSS3, JavaScript, webdesign, UX, CMS Sat, 26 Sep 2020 15:48:42 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 Autor: Morphic https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-48353 Tue, 28 Jan 2020 22:11:49 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-48353 Trochę to porządkowanie alfabetyczne traci sens w momencie, kiedy robisz inlinecss. Wtedy Zbadaj element w przeglądarce plus CTRL+F w edytorze.

]]>
Autor: Jarosław Wróblewski https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2153 Fri, 02 Jan 2015 11:45:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2153 Zdecydowanie wole podział na typologie właściwości z nutą sposobu nr 3.. wymiary i położenie, marginesy i odstępy, kolorystyka, fonty itd… :)

]]>
Autor: simpleNewz - WEBroad.pl RSS Feed for 2014-12-05 https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2098 Sat, 06 Dec 2014 08:01:46 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2098 […] Jak pisać deklaracje CSS? Czyli o kolejności właściwości. […]

]]>
Autor: Michał Smoliński https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2096 Tue, 02 Dec 2014 19:48:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2096 Mnie zdecydowanie nie odpowiada sposób alfabetyczny. Według mnie najbardziej praktycznym sposobem jest dzielenie „tematyczne”. Zaczynam od wielkości, pozycji, marginesów itp, potem właściwości związane z prezentacją takie jak kolor, a na koniec różne egzotyczne właściwości nie pasujące do wyżej wymienionych. Chociaż tak naprawdę, wszystko kwestia gustu i przyzwyczajeń. Warto jednak zorganizować to tak, żeby pracować jak najefektywniej.

]]>
Autor: Kamil Piechaczek https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2094 Sun, 30 Nov 2014 21:05:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2094 Jak dla mnie alfabetyczny styl jest ok, tylko w moim przypadku jest on nieco… „zmodyfikowany”. Pozycje, o których wspominasz staram się przenieść zawsze na koniec, dzięki czemu na samym dole mam typ pozycji oraz ich atrybuty, a powyżej posegregowane w kolejności alfabetycznej pozostałe właściwości.

I tak w większości przypadków to kwestia przyzwyczajenia.

]]>
Autor: Mr.Mr https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2090 Sat, 22 Nov 2014 19:24:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2090 Jak dla mnie sposób alfabetyczny jest ok o tyle, że pozwala na jakąś segregację właściwości a moim zdaniem to ważne. Osobiście jednak wole sposób trzeci, czyli ten związany z podzieleniem właściwości według ich 'ważności’ – te związane z konstrukcją przodem.

]]>
Autor: Filip Bartuzi https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2089 Sat, 22 Nov 2014 18:28:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2089 Dzielę sobie całą deklaracje na kilka cześci ze względu na to czy modyfikują pozycje, wygląd czy jeszcze jakąś inną pierdółke i oddzielam je wolną linią. Wewnątrz tych mniejszych części panuje chaos ale zwykle te części są na tyle małe, że w ogóle to nie przeszkadza

]]>
Autor: Michał Kortas https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2088 Sat, 22 Nov 2014 16:34:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2088 Alfabetyczny raczej dla mnie odpada. Nie chciałbym żeby top: X; było na dole deklaracji a bottom: X; na samej górze – odnalezienie się w tym byłoby nie lada wyzwaniem :-)

]]>
Autor: Michał Załęcki https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2087 Sat, 22 Nov 2014 15:13:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2087 Korzystałem intensywnie ze sposobu alfabetycznego. Odnalezienie się w tym jest proste, wystarczy znać alfabet i od razu wiadomo jak szukać. Problem z alfabetycznym sortowaniem polega na tym, że np. width i height rzadko występują obok siebie. (No ale patrząc prawdzie w oczy – nie edytujemy tych samych styli 10 razy jak wiemy co robimy) Pisanie posortowanych właściwości może wydać się komuś utrudnieniem, a np. Sublime po wciśnięciu F9 posortuje style. Nie trzeba myśleć o alfabecie pisząc. Segregacja oparta o ważność właściwości jak to ładnie zostało napisane jest prze zemnie wykorzystywana gdy widzę jakiś sens takiego podziału – zazwyczaj gdy właściwości jest mniej niż 5 (tak na oko). Powyżej 5 wciskam F9 (mixin-y zawsze na górze). Nie wykluczam CSScomb, ale nie dajmy się zwariować ;P

Przykład + wszystkie taski używane prze zemnie do CSS na github, jeżeli ktoś jest zainteresowany to: https://github.com/MichalRazorZalecki/mrz-boilerplate

]]>
Autor: Comandeer https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2086 Sat, 22 Nov 2014 14:37:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2086 >W tak napisanej deklaracji ciężko się odnaleźć
Czy ja wiem? To zależy od tego, kto ten styl napisał. Jeśli to jest mój styl, to bez problemu jestem w stanie znaleźć to, czego szukam ;)

Jak dla mnie problem ułożenia CSS sprowadza się do wewnętrznych standardów kodowania danej organizacji. Jeśli się na mnie nic nie wymusza, piszę kod intuicyjnie.

Uważam równocześnie, że sposób alfabetyczny jest najgorszy. Nie umiałbym się w tym odnaleźć. Mimo wszystko pozycjonowanie zawsze się u mnie znajduje bardziej na górze, a tu byłoby w rejonach dolnych. No i taki podział wydaje się równocześnie zbyt sztywny (no alfabetu zmienić się nie da ;)) i zbyt chaotyczny (często obok siebie znajdą się całkowicie niezwiązane ze sobą cechy). Ja sobie często oddzielam poszczególne „kategorie” po prostu enterem – na produkcję i tak trafi cholernie zoptymalizowana wersja, przepuszczona przez takie monstra, jak choćby CSSO.

]]>
Autor: 123 https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2085 Sat, 22 Nov 2014 09:25:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2085 Ja tam lubię jak jest chaotycznie, nie chce mi się tracić czasu na porządkowanie. Niestety moja koleżanka z pracy musi mieć wszystko alfabetycznie. Na szczęście jest klawisz f5 ;)

]]>
Autor: bebzon_hc https://webroad.pl/html5-css3/3713-jak-pisac-deklaracje-css#comment-2084 Sat, 22 Nov 2014 09:22:00 +0000 https://webroad.pl/?p=3713#comment-2084 ja preferuję opcję 3 ;]

]]>