Nie będzie rewolucji w rozwoju Silverlighta 5


3 grudnia 2010 / Michał Kortas


Podczas konferencji dla programistów, Microsoft zapowiedział zmiany w kolejnej, 5 już wersji Silverlighta. Nie są one tak znaczące, jak przypuszczano.

Microsoft nie zaskoczył nikogo, zdradzając plany na temat rozwoju swojej technologii do wyświetlania multimediów. Silverlight 5 ma być szybszy, podobnie jak Flash korzystać z akceleracji sprzętowej, a także wprowadzi nowe funkcje. Wersja beta udostępniona będzie jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku. Pojawi się między innymi akceleracja sprzętowa dla materiałów odtwarzanych w standardzie H.264 czy funkcja TrickPlay. Umożliwi ona wyświetlanie wideo w różnych prędkościach. Będzie obsługiwała również szybkie przewijanie materiałów.

Silverlight 5 ma być lepiej zintegrowany z aplikacjami – będzie można na przykład wybierać zaufane programy współpracujące z technologią Microsoftu. Funkcja ta pojawi się jedynie dla aplikacji w systemie Windows. Nie podano natomiast wiadomości na temat integracji Silverlighta z Windows Phone 7 czy Xboksem. Wcześniej pojawiały się pogłoski, że właśnie tego typu rozwiązania będą głównym celem aktualizacji Silverlighta. Wygląda na to, że mimo zapowiadanej zmiany strategii, na razie niewiele zmieniło się w podejściu Microsoftu do własnej technologii.

(Źródło: dobreprogramy.pl)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.