Yahoo! ma problemy z zakupionymi firmami


20 grudnia 2010 / Michał Kortas


Możliwe, że Yahoo! przygotowuje się do zamknięcia kupionych wcześniej usług takich jak serwis Delicious, Yaho! Bookmarks czy MyBlogLog.

Na temat problemów z serwisem Delicious wypowiedział się Stephen Hood, były pracownik Yahoo!. Delicious jest serwisem pozwalającym na gromadzenie, tagowanie, zarządzanie i dzielenie się zakładkami. Serwis został w 2005 roku przejęty przez firmę Yahoo!. Ostatnio jednak boryka się z problemami finansowymi, które mogą doprowadzić nawet do wycofania się Yahoo! z jego obsługi. Na skutek cięć w Yahoo! pracę utraciła większość programistów tworzących Delicious. Podobne problemy dotyczą także innych usług oferowanych przez Yahoo!

Zdaniem serwisu TechCrunch, cięcia mogą dotyczyć również MyBlogLog, Yahoo! Bookmarks i Yahoo! Picks. Inne projekty w związku z problemami finansowymi mają zostać zamrożone. Zdaniem pracowników Yahoo! spółka jest sama sobie winna, gdyż nie zadbała w odpowiednim czasie o integrację zakupionych firm i usług. Brakowało też spójnej wizji dotyczącej ich dalszego rozwoju. Teraz zaś Yahoo! zmuszony jest do wycofywania się z kolejnych projektów. Pracownicy Delicious rozważają obecnie sprzedaż firmy, udostepnienie usługi na zasadzie otwartego źródła, albo walkę o granty od Biblioteki Kongresu USA.

(Źródło: dobreprogramy.pl)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.