Joomla 1.6 wydana


14 stycznia 2011 / Michał Kortas


Dnia 10.01.2011 została wydana finalna wersja systemy SMS Joomla! 1.6. W porównaniu do Joomla 1.5 wprowadzono tu sporo zmian. M.in. poprawiono w znaczący sposób możliwość kontrolowania witryny, a to dzięki doświadczeniu i wskazówką webmasterów z całego świata. 

– Z nowymi funkcjami i możliwościami, takimi jak zaprojektowany hierarchicznie system kontroli dostępu, szablony zgodne z semantyką XHTML, aktualizacja rozszerzeń ?jednym kliknięciem? oraz obsługą wielojęzyczności, Joomla 1.6 ewoluował, aby stać się najbardziej przyjaznym i potężnym narzędziem do kreowania swojej obecności w sieci – powiedział Ryan Ozimek, prezydent Open Source Matters, organizacji typu non-profit stworzonej w celu zapewnienia projektowi Joomla! obsługi prawnej i finansowej. – Zostało to osiągnięte dzięki wsparciu i niestrudzonej pracy nad projektem 1.6 tysięcy członków społeczności Joomla! w ciągu ostatniego roku.

Joomla jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Używany jest jak i jako podstawy do małych, prywatnych stron, aż po wortale i witryny wielkich korporacji. 

Do nowych funkcji można zaliczyć:

  • Nowy system kontroli dostępu
  • Nieograniczony model zagnieżdżania 
  • Prosta aktualizacja rozszerzeń
  • Szablony zgodne z semantyką XHTML
  • Wielojęzyczność
Aby pobrać najnowszą wersję Joomla 1.6 w wersji angielskiej odsyłamy na stronę www.joomla.org. Na dniach zostanie oddane do użytku polskie wydanie. Aby obserwować postęp prac, należy odwiedzać adres www.joomla.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.