Joomla 1.6 wydana


14 stycznia 2011 / Michał Kortas


Dnia 10.01.2011 została wydana finalna wersja systemy SMS Joomla! 1.6. W porównaniu do Joomla 1.5 wprowadzono tu sporo zmian. M.in. poprawiono w znaczący sposób możliwość kontrolowania witryny, a to dzięki doświadczeniu i wskazówką webmasterów z całego świata. 

– Z nowymi funkcjami i możliwościami, takimi jak zaprojektowany hierarchicznie system kontroli dostępu, szablony zgodne z semantyką XHTML, aktualizacja rozszerzeń ?jednym kliknięciem? oraz obsługą wielojęzyczności, Joomla 1.6 ewoluował, aby stać się najbardziej przyjaznym i potężnym narzędziem do kreowania swojej obecności w sieci – powiedział Ryan Ozimek, prezydent Open Source Matters, organizacji typu non-profit stworzonej w celu zapewnienia projektowi Joomla! obsługi prawnej i finansowej. – Zostało to osiągnięte dzięki wsparciu i niestrudzonej pracy nad projektem 1.6 tysięcy członków społeczności Joomla! w ciągu ostatniego roku.

Joomla jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie. Używany jest jak i jako podstawy do małych, prywatnych stron, aż po wortale i witryny wielkich korporacji. 

Do nowych funkcji można zaliczyć:

  • Nowy system kontroli dostępu
  • Nieograniczony model zagnieżdżania 
  • Prosta aktualizacja rozszerzeń
  • Szablony zgodne z semantyką XHTML
  • Wielojęzyczność
Aby pobrać najnowszą wersję Joomla 1.6 w wersji angielskiej odsyłamy na stronę www.joomla.org. Na dniach zostanie oddane do użytku polskie wydanie. Aby obserwować postęp prac, należy odwiedzać adres www.joomla.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *