Google Analytics – instalacja statystyk strony


5 lutego 2011 / Michał Kortas


Każdy twórca stron internetowych chce mieć nad nimi jak największą kontrolę. Przedstawia na niej takie treści, które najbardziej oczekiwane są przez swoich użytkowników. Unikalna treść pomaga zdobywać potencjalnych internautów w nasze sidła. Aby lepiej kontrolować ruch na stronie, to co jest najbardziej popularne, co jest najlepszym fundamentem w rozwoju witryny, powinniśmy mieć zainstalowane statystyki odwiedzin.

Większość dostawców hostingu udostępnia nam statystyki serwera, jednak są one często przestarzałe, nieczytelne, lub zbyt mało dokładne. Na rynku wyróżnić można kilka serwisów, w których możemy obserwować naszą stronę, jednak ostatnio najbardziej popularne i najszybciej rozwijające są darmowe statystyki Google’a – Google Analytics. Ten krótki poradnik przedstawia ich instalacje na własnej stronie.

Aby rozpocząć proces konfiguracji wchodzimy na stronę Google Analytics

Następnie klikamy na duży, niebieski przycisk, dzięki któremu rozpoczniemy aktywacje statystyk.

Zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do swojego profilu na witrynie Google. Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta, musimy je najpierw utworzyć.

Na wyświetlonym panelu klikamy 'dodaj nowy profil’.

W kolejnym kroku uzupełniamy adres naszej strony.

Zostaniemy poproszeni o umieszczenie specjalnie wygenerowanego kodu, który musimy umieścić na każdej podstronie naszej witryny, tuż przed zamknięciem sekcji <head>. Gdy to zrobimy statystyki zostaną uruchomione, a dane zaczną być magazynowane.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.