Większa obawa niż ataki hakerów?


6 kwietnia 2011 / Michał Kortas


Większość specjalistów uważa, że ich organizacje są dobrze lub bardzo dobrze przygotowane do odpierania ataków hakerów, jednak ich zaufanie słabnie znacząco w ocenie innych zagrożeń naruszenia danych. To wynika z badania przeprowadzonego przez Society of Corporate Compliance i Etyki (SCCE) i Health Care Compliance Association (HCCA). W pełni 61% uważa, że przypadkowe naruszenie przez pracownika jest bardzo lub raczej prawdopodobne, a 41% uznało ten sam sposób o przypadkowe naruszenie przez inne osoby.

„Strach przed nieumyślnym naruszenie wynika, że pracownicy wciąż nie w pełni rozumieją potrzebę ochrony danych i mimo szkolenia, ludzie nadal popełniają błędy.” – powiedział Roy Snell, SCCE i HCCA CEO, w oświadczeniu. „Dalsze szkolenie i skrupulatna kontrola, które utrudniają udostępnianie danych są konieczne. ”
Starania zmierzające do zwiększenia wrażliwości pracowników i poprawy kontroli potrzebują stale rosnących nakładów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. Badania wykazały, że 82% respondentów poświęciło więcej czasu kwestii przestrzegania ochrony danych osobowych niż w poprzednim roku. 77% respondentów wskazuje, że oczekują zwiększenia czasu spędzonego na ochronę danych i prywatności w przyszłym roku.
„Jest to oczywiście długoterminowe wyzwanie dla specjalistów od ochrony danych i biznesu” – dodał Snell. „Biznes będzie nadal inwestować w czas i zasoby w celu zapewnienia jak największej ochrony danych?.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.