NakedPassword – Sprawdź swoje hasło!


10 kwietnia 2011 / Michał Kortas


Tytuł jak tytuł, ale hasło jest najważniejsze! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak łatwo jest wykraść czy złamać hasło do konta na twoim ulubionym forum, wortalu społecznościowym czy nawet koncie bankowym. Dlatego powstają aplikacje, które pomogą Ci dowiedzieć się jak bezpieczne i skomplikowane jest Twoje hasło. Zapraszam do krótkiej lektury.

Niedawno na łamach znanego w Polsce wortalu z wieściami o IT pojawił się artykuł o najczęściej wybieranych i rejestrowanych hasłach. Oczywiście te nie były zbyt skomplikowane, co przekładało się na łatwe do złamania, (np. abcdefgh, 123456, abc123, password). Są tacy, którzy próbują łamać, kraść, wyłudzać, lecz są też tacy którzy próbują pomóc w zabezpieczeniu haseł, aby nikt niepowołany nie dostał się do naszego konta bankowego czy choćby na Facebook’u.

Dlatego też polecam generatory haseł lub tworzenie własnych, bardziej skomplikowanych haseł, co najmniej 8-znakowych poprzez wybór nie tylko zwykłych liter lecz też cyfr, znaków specjalnych, dużych jak i małych liter, gdyż imię czy wiek nie da nam pewności, że ktoś nie włamie się na konto.

Gdy już mamy własne hasło i nie jesteśmy pewni czy jest wystarczająco bezpieczne, może nam posłużyć „gwóźdź programu” czyli NakedPassword – strona na której można łatwo sprawdzić jakość naszego hasła i być spokojnym o bezpieczeństwo naszego konta. Dodatkowo do wyniku jakości naszego hasła jest dołączona aplikacja, dzięki której proporcjonalnie do jakości hasła kobieta na obrazku będzie się rozbierać ;).

Uważam, że ta aplikacja jest bardzo fajnym pomysłem pomagającym na sprawdzenie jakości naszego hasła oraz miłą dla oka animacją.

Link: NakedPassword Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.