TOP20 – Sklep Google Chrome


27 czerwca 2012 / Maciej Jajkiewicz


Pierwsze zestawienie 20 ciekawych aplikacji dostępnych w sklepie Google Chrome. Kolejne pojawiać się będą w cyklicznych odstępach czasu.

 

1.Dysk Google

Każdy, kto dużo podróżuje chciałby, aby jego pliki zawszy były przy nim. W domu, w biurze, w szkole czy podczas podróży, będziesz miał dostęp do swoich pików. Co ciekawe, na początek dostajemy aż 5 GB wolnej przestrzeni, a Dysk Google uruchomimy na sprzęcie tj.

  • PC
  • Mac
  • Chrome OS
  • iPhone
  • iPad
  • Android

Google daje nam, także możliwość wspólnego edytowania dokumentów razem ze znajomymi z biura lub ze szkoły.

2.Audiotool

Lubisz tworzyć własną muzykę? Pobierz potężne studio nagraniowe bezpośrednio do swojej przeglądarki. To od Ciebie zależy, jakie wykorzystać efekty dźwiękowe. Po stworzeniu swojej piosenki, możesz się nią podzielić lub po prostu pobrać na dysk twardy komputera w formie pliku MP3.

3.Biodigital Human

To nic innego, jak człowiek w 3D. Pomoże Ci on w zrozumieniu anatomii człowieka. Dzięki obrazowi wysokiej jakości oraz szczególowymi opisami medycznymi, dowiesz się wszystkiego o tajnikach swojego ciała.

4.Lucidchart for Education

Diagramy są praktycznie towarzyszą Wam codziennie, w szkole, biurze w internecie. Lucidchart jest internetowym narzędziem do tworzenia diagramów. Dzięki niemu stworzysz potrzebny Ci diagram w kilka minut.

5.My Study Life 

Szczegółowy dla uczniów i nauczycieli, który ułatwi planowanie dnia. Z My Study Life zaplanujesz swoją listę zadań, stworzysz plan lekcji, dzięki niemu nie zapomnisz o zbliżającym się egzaminie lub spotkaniu z dziewczyną/chłopakiem.

6.Graphing Calculator

Musisz nauczyć uczniów używania skomplikowanych wzorów matematycznych? Nie chcesz, aby Twoje lekcje były monotonne i nudne? Pracuj z uczniami na Graphing Calculator. Łatwy, wielozadaniowy, i co najwazniejsze darmowy.

7.QR Code Generator

Chciałbyś umieścić kod QR w swojej reklamie lub na stronie internetowej? Już teraz możesz w łatwy sposób stworzyć swój własny kod QR. QR Code Generatorem wygenerujesz tekst, link URL, numer telefoniczny, sms lub informacje kontaktowe.

8.Zoho Assist

Umożliwi Ci połączenie się z przenośnym komputerem w każdym miejscu na Ziemii. Doskonała aplikacja, która pomoże w dostarczeniu zdalnego wsparcia online każdej firmie.

9.Persona/ your Facebook, Twitter & RRS Reader

Pozwoli Ci na przechowywanie Twoich wiadomości z serwisów społecznościowych w jednym miejscu. Już nie musisz montonnie przechodzić między kartami Facebooka a Twittera.

10. Eurosport.com

Wszystkie informacje ze świata sportu w jednym miejscu. Wiadomości z ostatnich chwil. Wyniki na żywo, zdjęcia, transmisje LIVE, to wszystko daje Ci aplikacja Eurosport.com.

11.Evernote Web

Jesteś redaktorem, a może piszesz wypracowanie. Evernote pozwoli Ci na tworzenie szybkich notatek oraz na późniejsze wydrukowanie ich. Świetny i przejrzysty program, przypadnie każdemu do gustu.

12.Too Many Tabs

Jeżeli nałogowo otwierasz dziesiątki kart w tym samym czasie, to ta aplikacja skierowana jest własnie dla Ciebie. Już bez problemu odszukasz karty, która jest Ci teraz potrzebna

13.My Stupeflix Video

Znudził Ci się Windows Movie Maker, a często tworzysz własne filmiki? My Stupeflix Video, to aplikacja dla Ciebie. Z nią łatwo stworzysz wysokiej jakości film, po czym będziesz mógł go pobrać lub udostępnić np. na Facebooku.

14.Sketchpad

Prosty i łatwy w obsłudze program do tworzenia prostej grafiki. Większość funkcji bardzo rozbudowanych. Istnieje również opcja zapisu grafiki. Program dla znudzonych Paintem.

15.The Karaoke Channel

Jeżeli masz zrywy do śpiewu i ładny głos, to aplikacja stworzona dla Ciebie. Wiele piosenek – nowe i stare utwory. Niestety w moim przypadku lepiej unikać takich aplikacji..

16.Cut The Rope

Gra, która godnie konkuruje z tytułem tj. Angry Birds. Ma wielkie grono graczy. Łatwa w sterowaniu i dostępna na większość możliwych urządzeń multimedialnych. Gra dla dzieci i osób starszych, wciągnie Cię na długie godziny.

17.Drakensang Online

Prawdopodobnie wielu z Was już obiła się o uszy ta gra, lecz pozwolę sobię ją umieścić w pierwszej 20 aplikacji ze sklepu Google Chrome. Gra ma ładną oprawę graficzną oraz rozbudowany świat, który przemierzamy sami lub ze znajomymi. Gra typu fantasy, wypełniaj questy, kompletuj ekwipunek i w drogę. Pokrzyżuj plany bossom!

18.Go Home Dinosaurs

Gra dla tych mniejszych i większych dzieci, dorośli także znajdą coś dla siebie. Grafika w bajkowym stylu, typowy defender. Dobra gra na rozluźnienie po całodniowej nauce lub pracy.

19.Weather Window

Mała (czyt. wielka duszą) aplikacja, dzięki której sprawdzisz pogodę w swojej miejscowości. Ładna grafika, niezła animacja pogody. Do wyboru temperatura podawana w ºC lub ºF.

20.Twojanuta.pl

Wtyczka, która pozwoli nam na łatwe i szybkie pobieranie muzyki w formacie MP3. Wtyczka obsługuje serisy Twojanuta.pl oraz Wrzuta.pl.

To na tyle w tym zestawieniu, następnego zestawienia spodziewajcie się już w następną środę!2 odpowiedzi na “TOP20 – Sklep Google Chrome”

  1. hub33k pisze:

    Można by do tych nazw dać linki do poszczególnych aplikacji :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.