Nokia Developers’ Challenge dla Windows Phone


1 sierpnia 2012 / Maciej Jajkiewicz


Rusza trzecia edycja Nokia Developers’ Challenge. Tym razem Nokia zaprasza do konkursu deweloperów i wizjonerów zainteresowanych platformą Windows Phone.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno programiści, prezentując swoje autorskie aplikacje, które już są dostępne w Marketplace, jak również Ci developerzy, którzy mają pomysł na aplikację i napiszą ją do końca sierpnia. Dodatkowo Nokia nagradza również tych, którzy mają nietuzinkowy pomysł na aplikację, ale nie mają wiedzy programistycznej.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje aplikacje i pomysły przez cały sierpień. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://developerschallenge.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. We wrześniu odbędzie się głosowanie prowadzone na profilu Nokia Poland na portalu Facebook. Aby wziąć w nim udział fani Nokia Poland będą musieli wybrać jedną najlepszą aplikację. Z każdej grupy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zmierzy się z liderami pozostałych grup w fazie pucharowej.

– Nokia od lat wspiera młode talenty deweloperskie prowadząc liczne szkolenia i warsztaty. Organizując Nokia Developers’ Challenge chcemy zachęcić jak największe grono osób zainteresowanych platformą Windows Phone do kreatywnej rywalizacji i aktywizować tym samym lokalny rynek aplikacji – mówi Robert Siewierski, General Manager w Nokia Poland.

Na autora najciekawszej aplikacji czeka 10 000 PLN. Laureaci drugiego, trzeciego i czwartego miejsca będą mieli okazję odwiedzić Nokia House w Finlandii, gdzie spotkają się z deweloperami firmy Nokia. Najlepsi pomysłodawcy otrzymają telefony Nokia Lumia: 610, 710, 800, 900. Ich koncepcje mogą zostać wykorzystane przez firmę Nokia przy okazji opracowywania kolejnych rozwiązań mobilnych ułatwiających życie codzienne. Firma Nokia nagrodzi również najaktywniejszych internautów, którzy wezmą udział w ocenianiu konkursowych prac na portalu Facebook. Autorzy czterech najciekawszych komentarzy otrzymają smartfony Nokia Lumia 800.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.