Proekologiczna szóstka SONY


5 sierpnia 2012 / Maciej Jajkiewicz


Producenci przyzwyczaili nas do wakacyjnych podbojów serc fanów IT, wprowadzając w obieg, coraz to lepsze produkty. Firma SONY, zapisała się w pamięci wielu ludzi tworząc serię telefonów Xperia, ale pamiętajmy, że na nich asortyment tego producenta się nie kończy.

W najbliższych dniach SONY wypuści okrągłą szóstkę ekologicznych projektorów, które podzielono na dwie serie: VPL-D100 oraz VPL-E200. Każdy model został wyposażony w proekologiczne rozwiązania. Warto zaznaczyć, że owe modele są przeznaczone dla firm i szkół.

Menadżer produktów biznesowych i edukacyjnych z Sony Professional Solutions Europe – Robert Meakin użył słów:

Projektory z nowych serii E i D są funkcjonalne, niezawodne i uniwersalne. Można ich z powodzeniem używać w praktycznie każdej firmie czy placówce dydaktycznej. Konstruktorzy tych modeli zadbali, by były one przyjazne dla środowiska, dzięki czemu ich nabywcy mogą używać ich na co dzień ze świadomością, że pobór mocy jest ograniczony do niezbędnego minimum.


Automatyczne zmniejszenie jasności lampy, przy wyświetlaniu przez dłuższy czas tego samego obrazu z pewnością przełoży się na mniejsze zużycie prądu. 

Dodatkowym atutem nowych modeli jest funkcja wygaszania ekranu, która ma obniżyć zużycie energii o 30%. Dzięki tej funkcji, ma zniknąć także problem z wyłączaniem i ponownym uruchamianiem projektora.

Nowe rozwiązania technologiczne jakie zostały wykorzystane w proekologicznych modelach projektorów, to:

  • 12-bitowy cyfrowy system korekty gamma 3D
  • Panele Sony BrightEra współpracujące z systemem projekcji 3LCD

Powyższe rozwiązania mają zapewnić: wyższą jakość obrazu, większą jasność, mniejszy pobór energii, większą trwałość, większy kontrast oraz większą stabilność wyświetlanych kolorów.

Proekologiczna szóstka SONY:

  • VPL-DX140 (XGA/3200 lm)
  • VPL-DX120 (XGA/2600 lm)
  • VPL-EW225 (WXGA/2600 lm)
  • VPL-EX275 (XGA/3700 lm)
  • VPL-EX245 (XGA/3200 lm)
  • VPL-EX225 (XGA/2700 lm)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.