Firma Samsung przygotowana na system Windows 8 oraz Windows Phone 8


30 sierpnia 2012 / Maciej Jajkiewicz


Firma Samsung Electronics Co., Ltd, prezentuje na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie – IFA 2012 – swoje urządzenia z nowej rodziny produktów ATIV. Są one oparte na platformie systemu Windows 8 oraz Windows Phone 8 i obejmują urządzenia Smart PC, tablety oraz smartfony. Głównym zadaniem urządzeń z kategorii ATIV jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu obsługi i ułatwienie codziennych zajęć.

Wraz z premierą systemu operacyjnego Microsoft Windows 8, firma Samsung wprowadza „ATIV”, nową markę urządzeń opartych na systemie Windows. ATIV, anagram łacińskiego słowa VITA (‘życie’), to nawiązanie do misji firmy Samsung, której ambicją jest ułatwianie codziennego życia. Gama urządzeń wyposażonych w system Windows 8 stanowi właśnie wyraz dążenia do tego celu. Firma Samsung wprowadziła takie produkty, jak ATIV Smart PC, ATIV Smart PC Pro, ATIV Tab oraz ATIV S, składające się na pełną ofertę urządzeń ATIV. Samsung to jedna z nielicznych firm, które mogą zaoferować tak zróżnicowany zestaw produktów. Celem firmy Samsung jest zapewnienie klientom większego wyboru urządzeń opartych na platformie systemu Windows 8.

 „Samsung z radością wprowadza szeroką ofertę urządzeń opartych na systemie Windows 8. Dzięki naszej wiodącej pozycji w dziedzinie technologii i wzornictwa oraz pozycji firmy Microsoft jako największego dostawcy systemów operacyjnych, razem możemy zaoferować klientom szeroką gamę urządzeń ATIV umożliwiających konwergencję w ramach różnych kategorii” – powiedział Seong Woo Nam, wiceprezes wykonawczy działu IT Solutions Business w firmie Samsung Electronics.

 „Samsung to ceniony partner, a inwestycja w stworzenie globalnej marki urządzeń Smart PC, tabletów i telefonów opartych na systemie Windows to dla mnie wielki powód do radości – powiedział Nick Parker, wiceprezes, OEM, Microsoft. – To dla nas doskonała okazja, by podarować kolejnym klientom radość i pewność działania, jaką niesie ze sobą korzystanie z systemu Windows zainstalowanego na znakomitych urządzeniach firmy Samsung, oferujących wiele możliwości rozrywki, pracy zdalnej i korzystania z usług w chmurze”.

Urządzenia ATIV firmy Samsung są proste w obsłudze, wydajne i stylowe. System operacyjny Windows 8 jest intuicyjny i można z niego korzystać na wielu urządzeniach. Wprowadzając na rynek produkty ATIV, Samsung i Microsoft wspólnie oferują użytkownikom dostęp do zawansowanych funkcji otwierających możliwości kreatywnego działania i pracy. Pełna oferta produktów została opracowana z myślą o łatwej obsłudze, pozwalającej w prosty sposób współpracować i dzielić się pomysłami oraz korzystać z różnorodnych treści.

Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows dodatkowo podnoszą własne, unikalne usługi i treści firmy Samsung. Usługa Samsung Family Story umożliwia intuicyjne udostępnianie zawartości i świetną zabawę, natomiast usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacji na wszystkich tych różnorodnych urządzeniach.

Samsung ATIV Smart PC oraz Samsung ATIV Smart PC Pro

Połączenie unikalnego wzornictwa, wydajności notebooka oraz wygody korzystania z tabletu – Samsung ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro, o przekątnej ekranu 11,6 cala, to kolejny zestaw inteligentnych produktów firmy Samsung. Łączą one wysoką wydajność z funkcjonalnością Windows 8 i są również w pełni kompatybilne z systemem Windows 7. Każde urządzenie wyposażono w odłączany system dokowania klawiatury, pozwalający użytkownikom na łatwe przełączanie się między funkcjonalnością notebooka typu clamshell oraz tabletu. Urządzenia te umożliwiają pogodzenie pełnej mobilności z maksymalną produktywnością.

Zaawansowany ekran z obsługą 10-punktowego wielodotyku to kolejny krok w stronę większej interaktywności; ten typ wyświetlacza przewyższa tradycyjne ekrany obsługiwane dwoma palcami. Zwiększona czułość pozwala użytkownikom na korzystanie z opcji powiększania pinch-to-zoom, obracanie obrazów oraz łatwe przewijanie stron w celu wykorzystania wszystkich możliwości aplikacji.

Oprócz zwykle stosowanych metod wprowadzania danych, ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro wyposażone są w pióro S Pen, pozwalające na odręczne pisanie i rysowanie, co zwiększa produktywność – zarówno w biurze, jak i poza nim. Pióro cyfrowe Wacom, z którego korzysta się tak jak ze zwykłego pióra lub ołówka, spełnia wymagania profesjonalnych projektantów dzięki 1024 stopniom nacisku. Wstępnie załadowana aplikacja S Note sprawia, że korzystanie z pióra S Pen staje się niezwykle proste i intuicyjne.

S Camera w pełni wykorzystuje możliwości wbudowanej kamery przedniej i tylnej, natomiast S Player zapewnia płynne odtwarzanie obrazów i plików wideo w dowolnym formacie. Zawartość ta prezentowana jest na wyświetlaczu Samsung SuperBright Full HD LCD o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów, gwarantującym żywe kolory i klarowny, ostry obraz.

Stylowe, lekkie i mobilne urządzenia ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro mają grubość, odpowiednio, jedynie 9,9 mm oraz 11,9 mm; co w najmniejszym stopniu nie ogranicza ich wydajności. Urządzenie ATIV Smart PC Pro wyposażone jest w szybki procesor Intel® Core i5, zastosowany z myślą o szczególnie wymagających użytkownikach profesjonalnych oraz użytkownikach oczekujących wysokiej jakości multimediów, natomiast w urządzeniu ATIV Smart PC zamontowano procesor Intel® Atom™ nowej generacji, doskonale sprawdzający się w codziennej pracy zawodowej.

Mimo niewielkich rozmiarów i przenośnego charakteru, w obu urządzeniach zamontowano port USB 2.0 (Smart PC), dwa porty USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, miniSD oraz dwa dodatkowe porty USB 2.0 na klawiaturze. W celu zapewnienia długotrwałego działania, urządzenie ATIV Smart PC wyposażono w baterię, której czas pracy wynosi nawet do 14 godzin; w przypadku urządzenia ATIV Smart PC Pro czas pracy na baterii dochodzi do 8 godzin.

Samsung ATIV Tab: tablet z systemem Windows RT Tablet

Nowy, stylowo wykończony Samsung ATIV Tab, łączy wszystkie funkcjonalności komputera z systemem Windows 8 z zaletami typowymi dla tabletów. Dzięki kompaktowemu charakterowi, niskiej wadze (570 g), ekranowi o przekątnej 10,1 cala oraz grubości 8,9 mm, ATIV Tab jest zawsze gotowy do użycia. Błyskawicznie się uruchamia (nie potrzebuje czasu na rozruch) i oferowany jest z bezpłatną, 60-dniową wersją próbną programu Microsoft Office 2010, który zapewnia pełną elastyczność oraz wygodę podczas realizacji zadań w pracy i w domu. Bateria o pojemności 8200 mAh zapewnia wystarczającą ilość energii, by użytkownik mógł pracować nad swoim projektem, przeglądać go lub udostępniać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Ponadto ATIV Tab jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i akcesoriami opartymi na systemie Windows, takimi jak drukarki, klawiatury, projektory, monitory zewnętrzne oraz inne urządzenia peryferyjne. Korzystanie z portu USB oraz uHDMI nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Samsung ATIV S: smartfon z unikalnymi funkcjami systemu Windows Phone 8

Samsung ATIV S to nowy smartfon idealny do pracy i rozrywki, oferujący wszystkie funkcje systemu Windows 8. ATIV S charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz niezwykle atrakcyjnym wzornictwem. Oferuje również szeroką gamę opcji ułatwiających udostępnianie zawartości oraz zwiększających produktywność. Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz oraz łączność HSPA+42 pozwalają na wygodne korzystanie z przeglądarki oraz bardzo krótki czas reakcji – nawet w przypadku najbardziej wymagających gier lub aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji nowego systemu Windows Phone 8 na znakomitym wyświetlaczu ATIV S HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala.

Urządzenia Samsung ATIV będzie można obejrzeć na stoisku firmy Samsung na targach IFA 2012, w dniach 31 sierpnia – 5 września. Więcej informacji na temat urządzeń ATIV można znaleźć na stronie: www.samsungmobilepress.com

Szczegółowe informacje, pliki wideo oraz zdjęcia produktów są dostępne na mikrostronie IFA 2012 firmy Samsung: http://samsungifa2012.com lub witrynie przeznaczonej do urządzeń mobilnych: m.samsungifa.com.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.