RokNavMenu – darmowe moduły Joomla RocketTheme


6 sierpnia 2011 / Michał Kortas


Dzisiejszy artykuł otwiera przegląd kilkunastu darmowych modułów i komponentów dla systemu Joomla! CMS, przygotowanych przez profesjonalny zespół programistów – RocketTheme. Jako, że na oficjalnej stronie nie odnajdziemy polskiego przewodnika po udostępnionych produktach, rozpiszemy się o nich możliwie szeroko.

Na pierwszy ogień idzie ciekawy moduł, służący do wyświetlania wielopoziomowego menu – RokNavMenu.

Archiwum do pobrania znajdziemy pod adresem www.rockettheme.com/extensions-joomla/roknavmenu. Rozszerzenie jest kompatybilne z Joomla 1.5, oraz Joomla 1.6, jak podają twórcy, jednak z doświadczenia wiem, że pod Joomla 1.7 również pracuje poprawnie.

Lista funkcji

  • Schematy – począwszy od prostej listy menu rozwijanego, aż po skomplikowany system nawigacji.
  • Dodawanie własnych parametrów lub opcji do poszczególnych elementów menu.
  • Wsparcie dla pluginu RokBox – pełna integracja.
  • RokNavMenu jest podstawą dla wszystkich szablonów zespołu RocketTheme.

Instalacja

Aby zainstalować moduł RokNavMenu, pobieramy paczkę ze strony RocketTheme i instalujemy ją za pomocą standardowego menadżera rozszerzeń Joomla!.

Informacje

Demo produktu zostało udostępnione pod adresem www.demo.rockettheme.com/extensions/. Jak widzimy, w standardowej wersji, formatowanie CSS jest dość kiepskie, dlatego po zainstalowaniu modułu warto edytować arkusz CSS rozszerzenia wg własnego upodobania. Można go znaleźć w lokalizacji modules/mod_roknavmenu/themes/(wybrany szablon wyglądu menu)/css/.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.