Zarządzaj wygodnie stronami stworzonymi w WordPress


10 września 2012 / Adam Zienkowicz


Strony internetowe, które wspierane są przez platformę WordPress to duży procent wszystkich stron w internecie. Wielu webmasterów zarządza kilkoma, a nawet kilkunastoma witrynami jednocześnie. Już samo zapamiętanie haseł do kilkunastu witryn może być kłopotliwe, a należy jeszcze pamiętać o wykonywaniu kopii bezpieczeństwa, publikowaniu treści, kontrolowaniu stanu witryn można jeszcze dołożyć do tego pozycjonowanie i analizy marketingowe.

Często oprócz stałych zadań wymienionych powyżej mamy na głowie realizację aktualnych zleceń na strony www. Każda nowa realizacja to szereg tych samych czynności do wykonania, instalacja wtyczek, szablonów, modyfikacje kodu itp. Z pewnością po kilku latach pracy z WordPress stałe punkty programu nie są wyzwaniem, które dostarcza wielu emocji.

Można by przedstawić jeszcze bardziej ponury scenariusz wydarzeń: atak hackerów na jedną ze stron w dniu w którym umówiłeś się z jednym z klientów (dodajmy że już trzeci raz przesuwałeś to spotkanie, ze względu na niespodziewane wydarzenia). Na dodatek, przedwczoraj znalazłeś świetną ofertę hostingu i już rozpocząłeś prznoszenie kilku stron na nowy serwer.

Brzmi znajomo? Jeżeli tak, poznaj narzędzie, które rozwiąże wiele z problemów, oraz usprawni i przyśpieszy pracę. Jeżeli odpowiedź brzmi nie – jeszcze lepiej, być może dzięki ManageWP nigdy jej nie doświadczysz.

ManageWP to serwis oferujący zarządzanie stronami wspieranymi przez system WordPress, w jedym panelu administracyjnym. Rejestracja oraz zarządzanie pięcioma stronami udostępniane jest za darmo. Większa ilość stron oraz dostęp do dodatkowych możliwości są odpłatne w miesięcznym abonamencie, który można dopasować do swoich potrzeb.

Wiele z narzędzi, w które wyposażony jest ManageWP na pewno już znasz, niektóre z nich znajdziesz jako darmowe wtyczki, inne jako usługi na stronach internetowych (Google Analytics, Dropbox, Amazon s3). ManageWP to wszystko to czego potrzebujesz zebrane w jednym panelu administracyjnym. Wygoda to tylko jeden z argumentów przemawiających za wykorzystaniem panelu. Inne argumenty to na przykład kompatybilność wszystkich elementów lub wsparcie ze strony programistów i społeczności ManageWP. Plusem jest również ciągły rozwój menadżera, rozszerzanie jego możliwości, oraz ulepszanie tych, której już istnieją. Otwartość autorów oprogramowania na sugestie użytkowników to jeszcze jedna pozytywna cecha, którą odczułem już na początku używania programu.

Co znajdziesz w ManageWP ?

Logowanie się do stron

Za pomocą jednego kliknięcia logujesz się do wszystkich stron, którymi zarządzasz przez panel. Logowanie jest bezpieczne dzięki użyciu szyfrowanego połączenia.

Aktualizacje

Panel daje możliwość zarządzania (aktualizacje, kopiowanie, włączanie i wyłączanie) wszystkimi wtyczkami oraz szablonami oraz wersją WordPress

Stała kontrola

Przez cały czas masz pełną kontrolę nad wszystkimi zarządzanymi stronami. W każdym momencie wiesz czy strony działają tak jak powinny, jeżeli przytrafi się problem ManageWP wysyła powiadomienia. Alarmy możesz skonfigurować według swoich potrzeb.

Optymalizacja SEO

Menadżer jest wyposażony w dodatki służące do optymalizacji SEO. Dostępne są również narzędzia do badania słów kluczowych. ManageWP jest zintegrowany z narzędziem Google Analytics, dającym ogromne możliwości marketingu strony www.

Kopia Bezpieczeństwa

Automatyczne kopie bezpieczeństwa to standard, każdy webmaster wie ile może kosztować utrata danych, i każdy korzysta z różnych metod wykonywania backupu. Wszystkie kopie bezpieczeństwa możesz tworzyć i nimi zarządzać w ManageWP, program daje możliwość przechowywania kopii na serwerze FTP lub z wykorzystaniem DropBox lub Amazon S3.

Wygodne przenoszenie stron

Narzędzia w które wyposażony jest ManageWP umożliwiają wygodne i szybkie przenoszenie stron z jednego serwera na drugi. Zmieniasz hosting ? Nic prostszego, możesz wykorzystać narzędzie do masowego przenoszenia stron.
Stworzenie szablonowej instalacji WordPress to znaczne ułatwienie i przyśpieszenie pracy. Wystarczy, że zainstalujesz WordPress na serwerze, przeprowadzisz jego konfigurację, wgrasz wszystkie niezbędne wtyczki, wprowadzisz te modyfikacje kodu, których standardowo używasz i szablon gotowy, teraz możesz rozpoczynać realizację nowych zleceń bez straty czasu.

Wprowadzaj treść stron i twórz artykuły w jednym miejscu

Treść stron i artykuły możesz tworzyć, edytować i publikować na stronach bezpośrednio z ManageWP, pomijając logowanie się do stron. W ten sam sposób zarządzasz odnośnikami, komentarzami i kontrolujesz SPAM. Sumując oszczędzasz sporo czasu, który z pewnością chętniej wykorzystasz na inne zajęcia.

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Panel ManageWP możesz używać bez obawy o bezpieczeństwo stron. Połączenie z panelem jest szyfrowane. Dodatkowo możesz włączyć opcję dwuskładnikowego uwierzytelniania, oprócz samego logowania musisz podać jednorazowy kod dostępu, który przesyłany jest na podany adres e-mail lub przez SMS, bezpośrednio na Twój telefon. Wszystkie zarządzane strony są cyklicznie sprawdzane czy nie są zainfekowane przez wirusy, lub inne złośliwe oprogramowanie. Funkcję tą zapewnia integracja serwisu z Securi.net.

Podsumowanie

Testowałem kilka podobnych programów do zarządzania stronami w WordPress, jednak żaden z programów nie posiada możliwości, które znalazłem w ManageWP. Błędy, które dały się odczuć podczas używania programu to na przykład problem z kompatybilnością z niektórymi wtyczkami do WordPress. Czasami szybkość również pozostawia trochę do życzenia. Mimo to nie obniża to mojej oceny programu, ponieważ korzyści znacznie przeważają nad wadami. Po wysłaniu wiadomości o błędach do supportu, bardzo szybko otrzymałem odpowiedź na e-mail, z instrukcją jak się ich pozbyć.

ManageWP to narzędzie, na które warto zwrócić uwagę. Znajdziesz je na stronie www.managewp.com.

Strona domowa autora: www.i2biz.pl


5 odpowiedzi na “Zarządzaj wygodnie stronami stworzonymi w WordPress”

 1. Mr.Mr pisze:

  bardzo przydatna rzecz – tak się przynajmniej wydaje po artykule – będę musiał sam sprawdzić

  jedna uwaga to drobna literówka w adresie www podanym w artykule, powinno być:

  http://sucuri.net/ :)

 2. racja sucuri.net :) dzięki za korektę.

 3. Darek Jasiński pisze:

  A coś okienkowego z czego dodam wpis za jednym kliknięciem do 100 WP? (jeszcze z opcją mieszarki)

 4. Co za wspomnienie :) trafiłem tu niechcący po latach a mój artykuł dalej wisi :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.