Blank Template dla Joomla! 2.5 i 3.0 – Twój szablon startowy


28 marca 2013 / Michał Kortas


Większość witryn internetowych, które mam okazję tworzyć na co dzień, posiadają zaplecze administracyjne w postaci Joomla! CMS. Chcąc nie chcąc, dla każdorazowej, nowej strony muszę stworzyć nowy szablon, który ów system będzie wykorzystywał. Nie ma sensu za każdym razem przepisywać powtarzających się linijek, dlatego na dysku mam przygotowane pliki startowe dla Joomla! 2.5 oraz 3.0. Dzisiaj chciałbym się podzielić z Wami moimi zasobami, od których zawsze zaczynam.

Dla informacji: Joomla! 3.0 zbudowana jest w zamyśle przy pomocy framework’a Twitter Bootstrap, dlatego w deklaracjach dodałem też te, które podłączają nam pliki składowe TB.

Aby rozpocząć tworzenie strony www, polecam uprzednio edytować plik templateDetails.xml, w którym to zawarte są podstawowe informacje na temat szablonu. Deklaracje pozycji na moduły, treść oraz wiadomości systemowe znajdziecie w załączonym pliku „deklaracje.txt„.

Podzielcie się ze mną w komentarzach, czego Wam brakuje w poniższych paczkach startowych, a chętnie będę je na bieżąco rozbudowywał/edytował.

Blank Template dla Joomla! 2.5 Blank Template dla Joomla! 3.016 odpowiedzi na “Blank Template dla Joomla! 2.5 i 3.0 – Twój szablon startowy”

 1. adam pisze:

  wielkie dzięki wygląda obiecująco dla joomla 2.5 x:) Prosto i przejrzyście .Przymierzałem się do paczki blank_template ze strony blank.vc ale tam na dzień dobry jest w jednej paczce od razu bootstrap :( .Gdzie można luknąć w dokumentację wszystkich pozycji i „kontrolek” jakie można wywołać w szablonie

 2. fenris pisze:

  dzięki tego szukałem- mam na czym zacząć naukę. Choć czyszczenie też się przyda (np. bootstrap) ale to moje widzimisie

 3. Seweryn pisze:

  Witam, powoli przymierzałem się do stworzenia czegoś podobnego na podobne potrzeby. Również prawie dla każdego klienta muszę tworzyć nowy szablon. Czy mogę skorzystać z Pana gotowych rozwiązań? ;)

 4. Mariusz pisze:

  Witam, czy tutorial
  Od HTML’a do Joomla! 2.5 – tworzymy własny szablon
  będzie wszystko działać na joomla 3?

 5. Piotr Galas pisze:

  Dzięki, fajnie że to zamieściłeś.

 6. dzięki:) pobrałam i będę testować na nowej stronie :) zdam relację jak mi poszło;)

 7. Ten szablon startowy jest po prostu genialny! :) wielkie dzięki za umieszczenie :) Razem z książką „Joomla Tworzenie stron www szybki start” Heliona daję rade ;) W książce jest szablon na starą Joomle 1.5 i niestety w nowej nie działa. Juz chciałam się poddać kiedy trafiłam na tą stronę nadzieja wróciła :) i udało się :) dzięki wielkie

 8. Test pisze:

  Skąd pobrać ?

 9. Piotr pisze:

  Również pytanie, skąd pobrać?

 10. […] Blank Template dla Joomla! 2.5 i 3.0 – Twój szablon startowy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.