Tani i dobry hosting. Jak znaleźć coś dla siebie?


19 sierpnia 2015 / hostinghouse.pl


Hosting WWW

W pewnym momencie każdy początkujący webmaster staje przed niezwykle ważną decyzją w jego życiu – wyjęciem strony strony z komputerowej „szuflady” i opublikowaniem jej w sieci. Z aktem tym wiąże się kilka wyborów, które należy podjąć, aby zaistnieć w cyfrowym, nieskończonym świecie.

Jednym z podstawowych zadań jest dobranie odpowiedniego hostingu i domeny, które to składają się na internetową wizytówkę.

Zacznij od chwytliwej nazwy

Zanim zaczniesz rozglądać się za hostingiem, nie ma co ukrywać, musisz pomyśleć nad chwytliwą nazwą swojej strony. Obecnie bardzo trudno jest znaleźć krótką, zwięzłą a zarazem idealnie pasującą do działalności domenę. Co prawda, od całkiem niedawna można śmiało rejestrować zupełnie nowe domeny TLD, jednak raczej na topie są końcówki .pl i .com (Polska). Jeżeli jednak ten krok masz już za sobą, konieczne jest posiadanie miejsca, w którym Twoja witryna będzie mogła spokojnie istnieć.

Zwykły, tani hosting

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z projektowaniem stron prawdopodobnie nie potrzebujesz wymagającego serwera www. Wystarczy Ci zwyczajne i niedrogie konto hostingowe. Zastanów się dobrze ile miejsca na dysku zużyjesz i rozpisz sobie szacunkową przepustowość użytkowników witryny. Ostatnia wartość będzie niezwykle ważnym czynnikiem, decydującym w dużej mierze o tym, który pakiet hostingowy musisz wybrać. Zwykle to właśnie transfer stanowi największe ograniczenie. Sprawdź również, czy w każdej chwili możesz przejść, w razie potrzeby, na wyższy pakiet, pozwalający na rozszerzenie parametrów usługi.

Przelicz także inne dodatki, takie jak: liczba kont e-mail, ograniczenia ilościowe i pojemnościowe baz danych oraz kont FTP.

Hosting na serwerze VPS

Jeżeli oszacujesz, że zwykły hosting to za mało, powinieneś spojrzeć na wyższą półkę. Znajdują się na niej serwery VPS. Czym one są?

Virtual Private Server, w skrócie VPS, to izolowane środowisko serwerowe, które przeznaczone jest dla bardziej wymagających klientów. Serwery w chmurze znajdą więc zastosowanie przy wszelkiego typu oprogramowaniach niestandardowych, w tym także wymagających dostępu do pełnych struktur serwera (root). Serwery typu cloud computing znajduje też zastosowanie przy wymagających skryptach, które korzystają z większej ilości zasobów (procesor, pamięć RAM, io dysku). Jest to więc idealne narzędzie dla bardzo popularnych i dużych stron internetowych: blogów (powyżej 100 000 odwiedzin miesięcznie), sklepów internetowych (powyżej 500 produktów) czy for dyskusyjnych z dużą ilością użytkowników online.

Źródło: hostinghouse.pl

No dobrze, to tyle, jeśli chodzi o techniczny skrót. Na co zwrócić jednak szczególną uwagę przy wyborze takiej opcji? Kluczową rolę w tym przypadku odgrywać będzie wydajność procesora oraz pamięć RAM, która zostanie Ci udostępniona. O transfer raczej nie powinieneś się martwić, gdyż w większości przypadków jest on nieograniczony lub posiada bardzo wysokie limity. Traktuj to raczej jako dodatkowy argument „za” lub „przeciw”.

Możliwość wykupienia certyfikatów SSL

Szyfrowanie, w dobie wszechobecnej inwigilacji, to rzecz priorytetowa. Każdy użytkownik internetu dużo lepiej i, co najważniejsze, bezpieczniej czuje się widząc zielony komunikat w przeglądarce, oznaczony kojącą serce kłódką.

Sprawdź, czy wybierany hostingodawca daje Ci możliwość podpięcia takiego certyfikatu do Twojego konta, nie tylko w przypadku wykupu dedykowanych serwerów, ale i zwykłych kont hostingowych, nie przypisanych do adresu IP, lecz do samej domeny (Certyfikat DV).

Cena

Pomijając powyższe aspekty, prawie zawsze głównym motorem napędowym do wyboru tej konkretnej, jedynej oferty będzie cena. Pieniądze nie rosną na drzewach, dlatego nie warto wierzyć bezpodstawnym zapewnieniom, lecz samemu rozpisać sobie oferty kilku firm, z pośród których wybierzesz tę właściwą.

Dobrym przykładem jest hostinghouse.pl, zapewniający unikalną na polskim rynku usługę hostingu, za bardzo niewielkie pieniądze (co jest poważną alternatywą dla drogich dostawców), gwarantującym jednocześnie wysoką jakość dla małych i średnich stron www. Więcej informacji na temat firmy i oferty znaleźć możesz na stronie internetowej i blogu hostinghouse.pl.

Zdjęcie pochodzi z serwisu pixabay.com


Tagi: