Rejestracja nowych domen globalnych już możliwa w Polsce


12 lutego 2014 / Michał Kortas


Dla wielu firm i użytkowników domena internetowa jest najlepszą, a często jedyną wizytówką.
Obecnie ciężko sobie wyobrazić zdobywanie rynku i prowadzenie biznesu bez posiadania własnej witryny on-line. Dobrze dobrany, przemyślany adres, pełni rolę identyfikatora marki, którą coraz częściej buduje się właśnie w oparciu o chwytliwą nazwę.

Jednak wzrost świadomości użytkowników odnośnie znaczenia, jakie ma dobra nazwa,  jest równoważny ze wzrostem zainteresowania kurczącym się do tej pory rynkiem domen.  Obecnie coraz trudniej jest stać się właścicielem oryginalnego adresu internetowego, który nie nadwyręży naszego budżetu. Sytuacja ta jednak uległa znacznej zmianie, a mianowicie…

Co uległo zmianie 5 lutego 2014?

„Wraz z dniem 5-go lutego pojawiła się możliwość rejestrowania zupełnie nowych rodzajów domen globalnych (zwanych również końcówkami domen lub TLD), takich jak: .guru, .blog, .singles, .auto, czy .sexy. Jest to wydarzenie bez precedensu w skali globalnej, ponieważ nigdy dotąd nie planowano wprowadzić około 700 różnych domen w tak krótkim czasie.  Zarządcą większości wprowadzanych domen jest organizacja Donuts Inc., odpowiadająca za rejestrowanie ich nazw” mówi Eliza Chrzanowska z firmy dhosting.pl

Dla wielu użytkowników pojawiła się szansa na zdobycie unikatowego adresu. W myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, nowe domeny może rejestrować każdy. Wcześniej możliwa była tylko rezerwacja, co nie zawsze gwarantowało, że proces rejestracji zakończy się sukcesem i wraz z nowym adresem nasza strona uzyska nową jakość.

Gdzie w Polsce możemy dokonać rejestracji nowych domen?

Przy wyborze usługodawcy należy zwrócić uwagę na kluczową  kwestię: większość firm umożliwia tylko i wyłącznie rezerwację wybranej przez nas domeny. Inne, o wiele prostsze i korzystniejsze dla użytkowników rozwiązanie, wprowadził dhosting.pl, gdzie już od 5-go lutego bez problemów można rejestrować nowe końcówki.

Rejestracja została uruchomiona na całym Świecie i podjęli się tego wyzwania tylko najwięksi gracze na rynku. W Polsce możliwość rejestracji nowych domen jest możliwa jak do tej pory tylko przez firmę dhosting.pl. Końcówki są dostępne nie tylko dla klientów korzystających z usług tej firmy, ale również dla tych, którzy korzystają z hostingu innych firm.

Warto się spieszyć

Wszyscy Ci, którzy dokonają rejestracji w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od premiery nowych końcówek domen, mogą liczyć na promocyjne ceny, które zaczynają się już od 51 zł netto.

W ramach tej oferty dhosting.pl udostępnia 60 zupełnie nowych końcówek, w planach mając jednak wprowadzenie wszystkich 700 na polski rynek.

Dodatkowe informacje na:3 odpowiedzi na “Rejestracja nowych domen globalnych już możliwa w Polsce”

 1. Mateusz pisze:

  memy24.pl

 2. Sylwia pisze:

  Czekam na czas, kiedy domeny globalne będą dostępne po niższej cenie. Na razie znalazłam jedną z tańszych, która akurat mi się spodobała i wpasowała w moją stronę to domena .blue w RejestracjaDomen.pl za 35 zł.

  • Monika pisze:

   W microhost.pl są najtańsze domeny :) Rejestracja domeny .pl to koszt 9,89 zł netto, a odnowienie 40,20 zł – koszty całkowite bez żadnych prowizji, czy innych dodatkowych kosztów.
   Pełen cennik znajduje się tutaj: https://microhost.pl/domeny/cennik/. Domeny globalne już od 32 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.