Disqus, czyli niezastąpiony system komentarzy na naszej witrynie


3 maja 2012 / Michał Kortas


Jak powszechnie wiadomo, aby witryna była wartościowa, posiadać musi ciekawe i unikalne treści. Nie należy zapominać jednak o nieocenionych interakcjach użytkowników, którzy generują własną treść, przyczyniając się do poruszania powiązanych zagadnień, czy to rozwiązywania problemów, o których nie pomyśleliśmy w naszych wpisach. Jak zdobyć te unikalną, przez co cenną – z punktu widzenia wyszukiwarek – treść? Otóż jednym z niezawodnych sposobów, były i będą oczywiście komentarze. Dla niedoświadczonych webmasterów może stanowić to pewien problem. Czy samemu napisać odpowiedni system? A może użyć gotowego CMS’a? W wielu wypadkach takie rozwiązania zupełnie mijają się z celem. Jak zwykle jednak ktoś już wcześniej o nas pomyślał.

W dzisiejszym artykule pokażę jak zainstalować (choć może to za duże słowo) niezwykle rozbudowany system komentowania DISQUS, co więcej, nie zależnie od tego czy używasz zwykłej strony napisanej w HTML’u, czy administrujesz witryną opartą na WordPress’ie lub Joomla!. Najważniejszą i najwygodniejszą rzeczą, z jaką się tu spotykamy jest to, że wszystkie komentarze są przechowywane na koncie DISQUS, a nie w naszej bazie danych. Mamy do nich dostęp nie tylko z witryny, ale też po zalogowaniu na stronie operatora.

Rejestracja konta DISQUS

Przechodzimy na stronę www.disqus.com, klikając następnie duży, zielony przycisk SIGN UP.

W kolejnym kroku uzupełniamy formularz rejestracyjny. Najważniejsze dane, które musimy podać do Site Shortname (nasz identyfikator, który należy zapamiętać) i adres witryny. Pozostałe pola uzupełniamy wedle uznania.

W poprzednim, szybkim kroku utworzyliśmy sobie indywidualne konto w serwisie DISQUS. Przydzielony został nam unikalny adres, jak możemy to zauważyć w pasku adresu naszej przeglądarki.

Instalacja skryptu DISQUS

Mamy 2 możliwości instalacji. Jeżeli korzystamy z któregoś z CMS’ów możemy skorzystać z poradników przygotowanych przez autorów. My jednak chcemy umieścić kod na zwykłej stronie HTML. Wybieramy w oknie pozycję Universal Code.

Pojawił się wygenerowany kod skryptu.

W miejscu TU-PODAJ-SITE-SHORTNAME musimy wpisać tę nazwę, którą podaliśmy podczas rejestracji. W naszym przypadku było to webroadtest. Linijka ta będzie więc wyglądać w ten sposób:

Kod ten wstawiamy w miejscu, gdzie mają zostać wyświetlane komentarze.

Zobacz DEMO systemu komentarzy DISQUS

Prezentuje się całkiem dobrze. Spróbujcie dodać komentarz testowy.

Widżety systemu DISQUS

Modne jest umieszczanie okienka na stronie głównej, gdzie wyświetlają się skróty ostatnich komentarzy, artykułów najczęściej komentowanych, czy najlepszych komentatorów. Wszystkie te widżety możecie stawić za pomocą generatorów kodu na stronie www.disqus.com/admin/tools, lub wybierając w menu pozycję Tools.

Wygenerowane kody umieszczamy jak poprzednio, w wybranym miejscu na naszej stronie.

Zachęcam również do zmiany języka z angielskiego na polski. Wszystkich potrzebnych zmian dokonacie w zakładce Settings.

Licznik komentarzy na danej podstronie

Jest to dobra funkcja, a do tego prosta do wykonania. Jedyne co musimy zrobić, to w wybranym przez nas miejscu utworzyć nowy link tekstowy. Na końcu jego adresu musimy podać ciąg #disqus_thread.

Efekt końcowy będzie następujący (zależny od liczby komentarzy):

Zachęcam do eksperymentowania i śledzenia zmian w systemie DISQUS. Wszelkie wskazówki, pytania i sugestie proszę zostawiać tylko i wyłącznie w komentarzach pod artykułem.174 odpowiedzi na “Disqus, czyli niezastąpiony system komentarzy na naszej witrynie”

 1. Jacek pisze:

  Jeśli DISQUS przechowuje komentarze w swojej bazie danych, to czy wyszukiwarki widzą ich treść?

 2. Po pierwsze należy sprawdzić, czy przeglądarka nie ma wyłączonej obsługi JavaScript.
  Mam też pytanie, z jakich wersji przeglądarek te osoby korzystają? Czy może Pani podrzucić jakieś screeny?

  • Iva Pas pisze:

   @michalkortas:disqus np. osoba, która nie widzi okna komentarza dla nowego wątku korzysta z Chrome. Screenów z ich komputerów nie mam. Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, mianowicie kojarzę, iż wszystkie te problemy zaczęły się przy Dusqusie2012, z wcześniejszej wersji wszystkie te osoby korzystały bez uwag.PS. Pani jest zbędna:)  

   • Najprawdopodobniej taka jest przyczyna owego błędu, jednak niestety nic nie przychodzi mi do głowy, czym jest on spowodowany… Może stara wersja przeglądarki?

   • Iva Pas pisze:

    @michalkortas:disqus jedno jest pewne – przeglądarka sprawia, że coś widać lub czegoś nie widać na ekranie. Ja Disqusa na różnych stronach widzę poprawnie i bez znaczenia jest czy to stara wersja czy 2012. Bardzo dziękuje Ci za poświęcony  mi czas. Pozdrawiam:)

 3. Cześć, mam może dość głupie, ale takie ważne pytanie. w Disqus można zmieniać domyśny avatar dla niezarejestrowanych. Nie mogę go zmienić. Jak podaję ścieżkę do obrazka, to zamiast wysłać na serwer, to zostaje nadal ten człowiek widmo :(

 4. $35455595 pisze:

  Hej
  Chciałem zmienić w stylu disqus kolor nazwy użytkowników i wielkość treści, wiecie może, gdzie to zmienić, znaczy, która nazwa za to odpowiada.

 5. tomek pisze:

  Da się może gdzieś zmienić język komunikatów na polski, albo je jakoś ręcznie przetłumaczyć ?

 6. Robert pisze:

  witam, coś musiałem źle zrobić, bo linki do tematów, których dotyczy post, nie wyświetlają się. Przydała by się sugestia – co źle zrobiłem :)
  np:
  http://blogstar.home.pl/kreator/gwiazdy-blogstara/liber/3cc9a3d4-8350-6f10-f756-3431bfffe130iznioku9afj#comment-740408010

 7. walimir pisze:

  wspaniałe

 8. Krzysztof pisze:

  Można pisać anonimy?

 9. Gabriela pisze:

  Moja strona jest pod adresem tymczasowym – dopóki nie będzie skończona. Chcialabym zainstalować Disqus, ale mam pytanie – zainstaluję disqus pod tymczasową domeną – żeby sprawdzić czy działa ze stroną itp, ale później przeniosę stronę pod właściwy adres. czy w panelu disqus mogę zmienić adres strony, czy trzeba będzie założyć nowe konto i robić wszystko od nowa?

  • Gabrielo, system Disqus generuje specjalny klucz identyfikujący stronę internetową (dla mojej strony jest to np. „webroad”). Podajesz go w opcjach Disqus’a. Jeśli stronę, na której masz już komentarze, przeniesiesz w inne miejsce, nie stworzy to żadnego problemu. Skorzysta jednak najlepiej z gotowego komponentu Disqus dla Joomla!.

 10. master4you pisze:

  Bardzo dobry system :)

 11. Michał Kortas: Czy mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie jak wygląda indeksacja komentarzy z disqus’a.

 12. Michał Lip pisze:

  Zastanawiam się pomiędzy CommentLuv a Disqus ;) Najwyższy czas podjąć decyzję a ten artykuł zdecydowanie przybliżył mnie w stronie drugiej opcji

 13. LokalMaster pisze:

  ciekawe w którą stronę to pójdzie…

 14. Anon pisze:

  Osobiście, nigdy nie zezwoliłem i nie zezwolę na swoich forach i stronach na instalację disqus’a lub innych pseudo systemów komentarzy. Co moje, trzymam u siebie a nie na jakiś obcych serwerach. nigdy nie zrozumiem faktu, jak ludzie lgnąa do tak kretyńskich rozwiązań

 15. to.ja pisze:

  No nie wiem, nie jestem przekonany co do tego. Testuję disqus, faktycznie super, że można mieć jedno konto i w wielu miejscach komentować, ale jednak… cały zasób ważnych komentarzy nie jest u nas :-/ Trochę suchar wg mnie.

 16. Tomasz pisze:

  Witam posiadam stronę http://jakie-konto-bankowe.pl i mam podłączone komentarze z DISQUS. Komentarze działają pod wpisami. Jednak niestety nie działają mi na stronach. Tutaj mi działa http://jakie-konto-bankowe.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-konto-w-banku/ a tu NIE działa http://jakie-konto-bankowe.pl/ranking-kont-bankowych/. Jak można to skonfigurować. Rozumiem, że w tym komentarzu są linki do mojej strony. Zamieszczam je ponieważ potrzebuję pomocy w konkretnym przypakdku.

  • Dobry wieczór, proszę zgłosić problem na naszym forum, a na pewno postaramy się pomóc. Pozdrawiam!

  • Tomasz pisze:

   Znalazłem błąd lecz dalej mnie to nie satysfakcjonuje. Komentarze działają w domyslnym szablonie. Co niestety nie mogę tego ustawić ze względu na tresć. A nie działają Page
   Fullwidth. Czy jest mnożliwosć również podłączyć komentarze w trybie Fullwidth? Proszę o pomoc.

 17. Michał pisze:

  porządny dodatek

 18. Lukas8278 pisze:

  jak piszę na jednym forum komentarz, to za każdym razem pojawia mi się:
  Twój komentarz czeka na moderację. Zobacz swój komentarz. .. co jest bezsensu bo nie mogę komentować na bieżąco spraw. Co zrobić ? Pozdrawiam

 19. T0lkingFish pisze:

  Witam, mam może dość banalne pytanie, ale jak 'zainstalować’ polski język (na bloggerze :), bo widzę, że tutaj jest po polsku, a w panelu administracyjnym nie widać naszego języka… :(

 20. Piotr Roszatycki pisze:

  Super system, ale czy pokazuje te komentarze na wallu facebooka czy tylko na stronie z komentarzami?

 21. Piotr Roszatycki pisze:

  … Czy to może zależy od ustawień prywatności na FB?

 22. Sandra pisze:

  Mam disqusa na stronie, używam szablonu http://demo.s5themes.com/?theme=time i w tyc kołac cciałabym, żeby wyświetlała sie liczba komentarzy. Musze znaleźć kod odpowiadający za zliczanie i go podmienić? Jak bym cciała dodać zalouj sie przez.. to też musze to dodać kodem? Bo mam 'automatycznie’ dodanego disqusa(wtyczka i wio).

 23. Krzysztof pisze:

  Disqus jest kozakiem :)

 24. Od niedawna mam disqus na blogach, jego instalacja była wyjątkowo prosta, komentarze mają teraz więcej funkcji. Jedyną wadą jest to, że na stronie głównej w postach nie wyświetla się liczba komentarzy w nich zawartych. Mimo wszystko w porównaniu z korzyściami nie jest to aż tak wielka wada.

 25. DominikWrosch pisze:

  U mnie generalnie niby wszystko działa, komentarze są zliczane poprawnie
  i na stronie głównej i w pojedyńczych wpisach, tylko że dzieje się to
  ze sporym opóźnieniem (chyba ze 2-3 minuty nawet). Czy to normalne? Czy
  można to jakoś przyśpieszyć, najlepiej tak żeby zmiany w ilości były
  widoczne od razu?

 26. Grzesiek Grzegorz Michalak pisze:

  korzystam od niedawna u siebie i jestem bardzo zadowolony

 27. Dupa pisze:

  *dupa* _dupa_ -dupa-

 28. Dupa pisze:

  A czy da sie pisac z pogrubieniami, kursywami, czy tez przekresleniami, przepraszam za nick z gory, probowalem po prostu, a ze tepy mozg mam, to takie slowo mi przyszlo do glowy jako pierwsze.

 29. Piotr pisze:

  Michał, dziękuję za cenne wskazówki. A czy mógłbyś napisać jak można wyłączyć wyświetlanie daty umieszczenia komentarza na stronie? Niestety nigdzie nie widzę takiej opcji w ustawieniach Disqusa…

 30. Paweł pisze:

  Czy można importować z disqusa dane zarejestrowanych osób jako subkrybenci newslettera.

 31. aa pisze:

  dfgdfgdfgdgd dfggdfgfdg gfdgRedaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.Redaktor naczelny. Bydgoski programista. Student informatyki. Książkowy zapaleniec. Fan koszykówki i dobrej muzyki.

 32. Zainstalowałem Disqus na swojej stronie. Chciałem zmienić język na Polski lecz w panelu admina nie ma języka polskiego na liście. Ktoś wie jak z tym można sobie poradzić?

 33. Robert pisze:

  Witam. Zacząłem zabawę z DISQUS i mam pytanie – czy można zrobić aby był spolszczony w 100 %? Jak nie wpiszemy nazwy , emailu bądź hasło wyskakują takie piękne okienka z napisami: Please enter your name. – Please enter your email address. – Please enter a password. – co ciekawe nawet jak zmienimy język na japoński ( TESTOWAŁEM ) to też wyskakują w wersji angielskiej- Da radę coś z tym zrobić- albo kompletnie usunąć-Proszę o pomoc.
  pozdrawiam

 34. Dame Gruev pisze:

  Mam pytanie:
  Jak można zmienić kolor przy pisanie komentarzy?

 35. Mariusz pisze:

  Dzięki za przydatny wpis!

 36. katarzyna_deren pisze:

  zdecydowanie polecam disqus:)

 37. sauria80 pisze:

  podpięłam wszystko w 5 sekund, disqus tu wyszedł naprzeciw, ale utraciłam wszystkie komentarze jakie miałam na blogu (blogpost) wcześniej :( proszę o pomoc :)

 38. Vleporama pisze:

  również polecam

 39. Naprawdę przydatne narzędzie, z którego warto korzystać – w 100% :)

 40. GamingowyTV pisze:

  Zgadzam się w 100% z artykułem, przydatne narzędzie i wyklucza botów :)

 41. no właśnie natknąłem się na tą stronkę, szkoda tylko że nie można tych komentarzy skierować na filmiki w YouTube, a może można , widzę że nasza firma potrzebuje bloga i wtedy te filmiki mogły by być promowane, albo dać do wypromowania fachowcom :) ,,,, może ogłoszę konkurs na bloga ?

 42. ar0000 pisze:

  Zdecydownym kupować tanio polecam stronke:

  http://www.make.my/aukcje

  Mega okazje, licytacje za grosze.

  Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)

 43. Od niedawna również korzystam z Disqus i jest to faktycznie niezastąpiony system komentarzy na stronie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to fakt że nie można w pełni usunąć konkretnego komentarza (np. testowego ) i że nie wszystko jest w pełni po polsku (łącznie ze stroną Disqus.com) ale to drobne niedogodności.

 44. skandland pisze:

  Również polecam i dziękuję za przydatny artykuł.

 45. Lena pisze:

  właśnie to odkryłam, genialne

 46. ExtraSeo.pl pisze:

  korzystam już od dłuższego czasu. Bardzo fajna sprawa :)

 47. Robson pisze:

  A czy można ustalić dokładny czas (data godzina minuta) napisania komentarza?

 48. bardzo przydatne informacje ale ja psoiadam blog na bloggerze. Sustem disquis posiada takie udogodnienie, że zamiast Uniwersal Code można wybrać Blogger. Mam jednak problem z zaimportowaniem starych komentarzy bloggera do diaquisa, czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

 49. Dobrze opisane, choć korzystam już jakiś czas i naprawdę warto.

 50. Disqus jest wygodny, ale czasem chciałoby się mieć jednak pełną kontrolę nad bazą komentarzy :)

 51. Zainstalowałem na stronie Disqus ale działa mi tylko na stronie głównej index a na podstronach sie nie wyświetla szukałem jakiegoś kodu ale nic nie działa.strona html

 52. anonim pisze:

  Mi się nie podoba

 53. Marta pisze:

  Zainstalowałam także disqus na swojej stronie. Niestety jak ktoś pisze komentarz jako gość, pojawia się tam mój avatar. Jak to zmienić?

 54. Coach pisze pisze:

  Hej, a jeśli podpięłam blog pod domenę, i skasowały mi się wszystkie komentarze pod blogiem, ALE widzę je cały czas w disqusie – czy da się je jakoś zaimportować z powrotem na blog?

 55. A jak jest z GIODO przy takich komentarzach?

  • Venome pisze:

   O ja jebe…Zapytaj inspektora generalnego… Ty tego zbioru nie posiadasz fizycznie, nie przetwarzasz tych danych, to nawet nie jest zlokalizowane w polsce. Z Gmailem też masz taki problem?!

 56. Adam pisze:

  Sam chyba wolę wykorzystywać komentarze powiązane z Facebookiem.

 57. kinga pisze:

  dzięki za pomocne info

 58. Alicja Małek pisze:

  ok dzięki

 59. Niedawno zainstalowałam sobie disqusa i mam pewien problem. Na moim blogu mam również niestandardowy szablon i u góry nie pokazuje mi się liczba komentarzy z disqusa. Cały czas jest „0”. Czy wiesz jak to zmienić? Dziękuję za odpowiedź :)

 60. Jan pisze:

  dsfdsfdsfadfsdfasdfsdfasdfs

 61. Madam Malonka pisze:

  Właśnie zainstalowałam sobie Disqus na blogu – wordpressie, jednak jest on anglojęzyczny. Szukam w Internecie, jak zrobić polską wersję, ale odpowiedzi nie znalazłam. Pomoże ktoś?

 62. lukiluki pisze:

  Ja u siebie na stronie http://www.e-kalambury.pl wgrałem komentarze z fejsa, myślicie że discus to lepsze rozwiazanie?

 63. zkkf56 pisze:

  Mi nie działa licznik komentarzy. Wyświetla się zwykły link, a gdy na niego kliknę to przekierowuje mnie na jakąś stronę. Pomocy PLISS!

 64. Dzięki za przydatny wpis ;)

 65. Dorota pisze:

  Nie polecam. Bo czuję się jakby mnie ktoś śledził

 66. Artur Krykant pisze:

  Dobry opis. Dziex

 67. oliwia pisze:

  ja tam jestem zadowolona z DISQ. Ma duzo opcji i nikt mi nie daje bananka :DD

 68. gość pisze:

  Jak sprawić, aby google indeksowało komentarze z disqus?

 69. Krzysztof Kowalski pisze:

  no tak mi się disqus bardzo sie podoba i przyznam że jest swietny gdy piszę komentarze

 70. Nika pisze:

  próbowałam go zainstalować i mimo importu komentarzy one znikneły.

 71. Nie lubię tego skryptu, wszyscy tak zachwalają a według mnie jest on po 1 nieestetyczny a po 2 trochę przereklamowany jeżeli chodzi o samo komentowanie można zastosować 100 innych skryptów..

 72. Michal pisze:

  Gdzie ustawia się brak konieczności wpisania hasła przy dopisaniu komentarza?
  Tutaj widzę taką opcję, można „woleć pisać jako gość”.
  Dzięki za pomoc.

 73. mondry17 pisze:

  mam disqusa na moim blogu.
  Widzę komentarz na stronie, ale po kliknięciu CTRL U nie widzę jego treści. Czy dane treści / słowa kluczowe google będzie przypisywał mojej witrynie ?
  Wiem, że komentarze są trzymane na serwerach Disqus, ale na twoim blogu wszystkie komentarze są w kodzie. Jak to zrobić ?

 74. Marcin Affelski pisze:

  mam disqusa na moim blogu.
  Widzę komentarz na stronie, ale po
  kliknięciu CTRL U nie widzę jego treści. Czy dane treści / słowa
  kluczowe google będzie przypisywał mojej witrynie ?
  Wiem, że komentarze są trzymane na serwerach Disqus, ale na twoim blogu wszystkie komentarze są w kodzie. Jak to zrobić ?

 75. Krzysztof Kowalski pisze:

  jeżeli ten system komentarzy poradnikow się przydaję to w tej bezpiecznej stronę należy wchodzić jeżeli nie wchodzimy to mamy nadzieję że na stronę dawload net nikt nie wejdzie ja będę wchodzić na tą stronę ponieważ komentyarze można pisać

 76. Greg pisze:

  Bardzo dobry system, potrzebowałem trochę czasu aby się do niego przekonać.
  http://tinyurl.com/hztr727

 77. daresz pisze:

  Witam.jak wyłączyć disqus na 1 stronie (strona główna)

  Mam stronę w Joomli 3.6 pozdrawiam

 78. MK pisze:

  Cześć! Co zrobić, żeby na moim kanale Disqus (https://disqus.com/home/forum/medycyna-przewodnik/) pojawiały się także artykuły, której jeszcze nie mają żadnych komentarzy, a nie tylko te, które zostały skomentowane?

 79. udało się wdrożyć DISQUS na blogu

 80. smd led pisze:

  ciekawy artykuł system wdrożony na stronie WWW

 81. Czy na disqus można postawić forum?

 82. Tracy Smith pisze:

  I liked your blog very much.

  I want to thank you for the contribution.

 83. Lepszy Disqus czy własny system komentarzy?

 84. Kasia pisze:

  Raczej wolimy korzystać z bardziej otwartych rozwiązań.

 85. Justyna pisze:

  Hej, na moim blogu opisuję jaką warto wybrać wtyczkę do komentowania, jeśli używasz WordPressa: https://justynawojtczak.com/pl/nowy-system-komentarzy-na-moim-blogu/

 86. Rafał pisze:

  Taki fajny ten Disqus, że na tym blogu go nie ma :-D I się nie dziwie bo to coś tylko utrudnia życie. Nie można zostawić URL. Można tylko komentować jako osoba prywatna przez profile. Jak się komentuje jako anonim to brak avatara, url itp. co utrudnia np skomentowanie jako bloger używając swojego blogowego pseudonimu i awatara. No chyba że się założy konto na Disqus – tego nie wiem. Generalnie same wady. Wśród małych blogów można zauważyć dużo mniej lub wcale komentarzy jeśli jest to ustrojstwo.

 87. Sebastian pisze:

  Widać ostatnio, że Disqus ma się coraz lepiej, widać go na coraz większej ilości stron, bo dobrze pomaga zarządać niechcianymi treściami, choć fakt rejsetracja jest trochę męcząca :)

 88. Disquis to też dobry sposób na to, by uniknąć zaspamowania linkami z komentarzy, ponieważ nie przenoszą one linkjuice (bynajmniej takiego jak typowe linki). Poza tym dobrze, że ta wtyczka przechowuje dane z komentarzy. Założenie konta jest bardzo szybkie i nieskomplikowane, a nawet można komentować z konta Google, więc dużo plusów.

 89. Robert pisze:

  Też mam u siebie na stronie dokładnie taki system komentarzy i jestem bardzo zadowolony. Disqus daje radę ;)

 90. Artur pisze:

  Też mam u siebie na stronie i też jestem bardzo zadowolony

 91. Disqus jest świetną alternatywą do komentarzy na stronę internetową

 92. Mikołaj pisze:

  Disqus jest przydatny, ale chyba zwykły system jest lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.