Prasówka – wieści z szeroko rozumianej branży internetowej


3 czerwca 2012 / Mr.Mr


Chciałem Wam, drodzy czytelnicy, zaproponować nową formę pozyskiwania informacji ze świata internetu. Co jakiś czas będę przedstawiał najnowsze i najciekawsze artykuły poświęcone szeroko rozumianej branży internetowej. Podrzucę Wam ciekawe linki i krótkie streszczenia artykułów abyście mogli wybrać informacje waszym zdaniem najciekawsze. Miłej lektury!

10 pytań do… Markusa Lampinena

Markusa Lampinen, COO GrowVC odpowie na 10 pytań redakcji mamstartup.pl. Dowiecie się jakie jest jego zdanie na temat cech dobrego startup’a, finansowania działalności i wielu innych. Uczmy się od tych, który się udało ;)

10 pytań do… Markusa Lampinena

Creative Commons – wspieramy wolną kulturę

Mamstarup.pl dostarczył kolejnego ciekawego wywiadu. Tym razem o tym jak wygląda dzielenie się informacją w internecie, licencjach i o tym na czym na prawdę się zarabia w sieci.

Warto zacząć od pytań na czym zależy danej osobie czy instytucji i na czym zarabia? Jeśli zależy na nam na promocji i obecności w sieci to siłą rzeczy musimy się dzielić przynajmniej częścią naszej twórczości. Dlaczego więc nie zrobić tego w jasny dla odbiorcy sposób, co może a czego nie może zrobić z danym dziełem? Po drugie zarabianie. W sieci przestało być już prostą zależnością między produktem a zapłatą, ale wiele osób nie może oderwać się od takiego myślenia. Warto zastanowić się nad tym ile korzystamy sami z twórczości i inspiracji innych w naszej działalności i na czym tak naprawdę zarabiamy? Na kopiach produktu czy na tym co dzieje się wokół? Wielu artystów i wiele serwisów internetowych już to zrozumiało i buduje na bazie wolnej kultury swoje modele biznesowe. Wiele instytucji publicznych i pozarządowych buduje na bazie wolnych licencji swoje modele dystrybucji treści. To chyba już całkiem silny trend.

Creative Commons – wspieramy wolną kulturę

Favicon’y obok odnośników

Czy nie było by to piękne? Oryginalność wyglądu naszej strony www na pewno by wzrosła gdybyśmy zastosowali taką sztuczkę. Czy jest to możliwe i jeśli tak to w jaki sposób? Możecie się tego dowiedzieć na blogu CSS-Tricks.

Favicons Next To External Links

jQuery – jak to działa i co można dzięki niej osiągnąć?

O potędze jquery i jej wpływie na projektowanie nowoczesnych stron internetowych nie trzeba nikogo przekonywać, ale wciąż jest wielu początkujących, którzy muszą jeszcze wiele się nauczyć by poznać tajniki tej wyjątkowo przydatnej biblioteki. Dla nich przede wszystkim powstał linkowany artykuł. Zobaczcie sami co może jquery i jak może wam pomóc.

Useful jQuery Function Demos For Your Projects

Marketing przez komentarze – SEOMOZ Blog

Marketing w internecie to temat rzeka. Tym razem spece z seomoz.org przedstawili na swoim blogu jak skutecznie reklamować się w komentarzach i jak nie zostać posądzonym o spamowanie.

Comment Marketing as an Inbound Tactic – Whiteboard Friday

zdjęcie pochodzi z http://www.freedigitalphotos.netJedna odpowiedź do “Prasówka – wieści z szeroko rozumianej branży internetowej”

  1. Rwtryb pisze:

    ja jestem za taką formą :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.