Narzędzia dla webmastera


12 sierpnia 2012 / Mr.Mr


Pewnie nie raz podczas tworzenia strony internetowej sięgaliście po zasoby internetu. Najromaitsze serwisy oferują ciekawe zdjęcia, gotowe kody, przykłady grafik, ikony, czcionki. Wszystko to może pomóc w przyśpieszeniu procesu tworzenia kolejnej witryny. W tym artykule chciałem Wam przedstawić zbiór kilku ciekawych serwisów, które mogą okazać się wyjątkowo pomocne dla każdego webmastera.

W3C Web Education

To pewnie straszny banał, ale wydaje mi się, że taka kopalnia wiedzy powinna być w zakładkach przeglądarki każdego webmastera. W końcu człowiek wszystkiego nie zapamięta a przecież po to są budowane tego typu strony żebyśmy zawsze mogli wrócić do wiedzy, która gdzieś tam uciekła :)

http://www.w3.org/community/webed/wiki/Main_Page

When can I use?

To wyjątkowo przydatny portal, który w skondensowany sposób przedstawi nam jaka jest implementacja standardów css i html w danej przeglądarce.

caniuse.com

BrowserStack

Narzędzie to niestety nie jest w pełni darmowe, ale za to okazuje się być wyjątkowo przydatne. Możemy dzięki niemu testować naszą stronę na wielu przeglądarkach bez konieczności instalowania wirtualnych maszyn emulujących inne systemy operacyjne itp. Poza tym strony testowane w BrowserStack można również przeglądać za pomocą narzędzi deweloperskich.

www.browserstack.com

Subtle Patterns

Tutaj z kolei mamy do czynienia z ogromnych zbiorem grafik, które możemy wykorzystać jako tła dla naszych stron internetowych. Ilość dostępnych plików jest bardzo duża a do tego mamy możlwość podglądu na żywo.

subtlepatterns.com

CSS-Tricks

To właściwie portal internetowy poświęcony tematyce tworzenia stron www. Mamy tutaj blog z ciekawymi artykułami, dział download, encyklopedię i wiele wiele innych. Gorąco polecam.

css-tricks.com

Colorzilla

Na tej stronie wygenerujemy kod odpowiadający za gradienty na naszej witrynie. Narzędzie jest proste w obsłudze i posiada wsparcie dla IE9.

www.colorzilla.com

CSS Font Stack

Jak sama nazwa wskazuje jest to zbiór tzw. font stacks. Może nie jest to specjalnie odkrywcze, ale warto mieć pod ręką.

cssfontstack.com

Usabilla

Usabilla jest świetnym miejscem do szukania inspiracji graficznych podczas prac nad projektem. Właściwie jest to  zbiór cudzych projektów, które można oglądać kiedy sami nie mamy weny do wymyślania czegoś nowego albo po prostu po to żeby zobaczyć jak „robi to” konkurencja ;)

discover.usabilla.com

Font Dragr

Dzięki font dragr zobaczymy jak wybrana czcionka wygląda na prawdziwej stronie internetowej. Dzięki temu od razu będziemy mogli przeglądnąć ją pod różnymi rozdzielczościami i na różnych przeglądarkach.

fontdragr.com

The Lightbox Clones Matrix

W dużej mierze to po prostu zbiór narzędzi, które w jakiś sposób nawiązują do sławnego jquery lightbox’a. Jest to idealne miejsce dla osób chcących szybko stworzyć ciekawie wyglądającą galerię obrazów.

planetozh.com/projects/lightbox-clones/

Jot Form

Pozwala nam szybko i na zasadzie WYSIWYG tworzyć formularze kontaktowe oparte o javascript.

www.jotform.com2 odpowiedzi na “Narzędzia dla webmastera”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.