Prasówka – najciekawsze artykuły 14.01.2013-21.01.2013


21 stycznia 2013 / Mr.Mr


Kiedyś na łamach webroad rozpoczęliśmy cykl publikacji zawierających linki do najciekawszych artykułów z mijajacego tygodnia. Oczywiście były to artykuły dotyczące projektowania stron internetowych i branży e-biznes. Później cykl niestety został przerwany ze względu na permanenty brak czasu. Korzystając z okazji postanowiliśmy reaktywować ten pomysł. Dlatego zapraszamy do lektury naszym zdaniem najciekawszych artykułów mijającego tygodnia! Jeśli macie inne ciekawe linki to zostawcie je w komentarzach tak aby podzielić się interesującymi wiadomościami!

Think Again: Assumptions About Mobile To Reconsider

Nasza rodaczka, Karolina Szczur, na łamach Smashing Magazine rozwiewa mity związane z projektowaniem stron dla urządzeń mobilnych. W świecie RWD i mobilnych wersji stron www jest pełno mitów na temat tego co jest a co nie jest „mobile friendly”, jakie są realia i tego co powinno się robić aby wyjść na przeciw użytkownikom telefonów i tabletów. Dobrze, że ktoś rzuca więcej światła na te utartle stereotypy. Dzięki takim artykułom możemy oszczędzić sobie kilku prostych, ale bolesnych błędów.

The Importance Of HTML5 Sectioning Elements

Semantyczna sieć i sekcje w specyfikacji HTML5 to temat rzeka, ale trzeba o nim mówić. Mając do dyspozycji takie możliwości jak dzisiaj jesteśmy w stanie tworzyć „bardziej zrozumiałą sieć”. Nie tyle nawet dla większości użytkowników, ale dla tych, którzy muszą używać urządzeń pomocniczych (np. czytników stron www) aby móc poruszać się w globalnej sieci. Poza tym Google lubi semantykę :)

How Do You Define Your Online Identity?

Dla biznesu jak i dla zwykłych zjadaczy chleba wizerunek może stać się kluczem do sukcesu lub… niepowodzenia. Niestety w czasach social media i internetowego PR’u czasami ciężko jest wykreować sobie porządany wizerunek. Jeśli nie wiesz jak to zrobić przeczytaj ten artykuł. Możliwe, że znajdziesz tam odpowiedzni na nurtujące Cie pytania!

Announcing the jQuery Plugin Registry

Trzeba było sie naczekać, ale w końcu… Uff… Nic tylko podlinkować

Media Fragments URI – Spatial Dimension

CSS to bardzo szybko rozwijając się technologia i ten kto nie jest na bieżąco szybko zaczyna nie tyle stać w miejscu co wręcz cofać się. Dlatego warto zawsze być na czasie i mieć aktualne wiadomości o nowinkach (nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie „TA” rozmowa o pracę, na której mogą się przydać).

My Favorite Way to Get Links and Social Shares – Whiteboard Friday

Jak zdobyć linki i „lajki”? Lekcja, od której trzeba zacząć naukę SEO. Tym razem na moim ulubionym SEO blogu możemy posłuchać o tym jak w inbound marketingowy sposób zdobyć linki i uwagę użytkowników social media.

To nasze zestawienie ciekawych materiałów z portali branżowych związanych z szeroko rozumianym webmasteringiem. Jeśli masz inne ciekawe linki z tygodnia 14.01.2013 – 21.01.2013 zostaw je w komentarzach albo na naszym facebooku!

Zdjęcie pochodzi z http://www.freedigitalphotos.net/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.