Prasówka – najciekawsze artykuły 21.01.2013-28.01.2013


28 stycznia 2013 / Mr.Mr


W zeszłym tygodniu reaktywowany został zwyczaj zbierania najciekawszych artykułów dotyczących wedesignu, szeroko rozumianej webmasterki i e-biznesu i publikowaniu ich na webroad w postaci krótkiego przeglądu. Mając to w pamięci pewnie nie trzeba tłumaczyć czego dotyczyć będzie ten artykuł, prawda? Bez zbędnej zwłoki zapraszam, więc do zapoznania się z naszym wyborem najciekawszych pozycji.

Understand the Favicon

Ten artykuł pochodzi z okresu przed 21 stycznia, ale jest na tyle ciekawy, że uznaliśmy iż warto go Wam sprezentować. Znajdziecie tutaj solidną dawkę wiedzy o z pozoru banalnej sprawie favicon. Jak się jednak okazuje to co pozornie najprostsze może mieć drugie, głębokie dno.

Sneak Peek Into The Future: Selectors, Level 4

Selekotry poziomu czwartego to temat, który niewątpliwie stymuluje serce niejednego webmastera do szybszego bicia ;) Andrzej Mazur, który niegdyś pisał gościnnie na łamach webroad.pl, przedstawił nam czego możemy się od CSS spodziewać już niedługo! Zdecydowanie warto zapoznać się z tym artykułem aby wiedzieć co przyniesie nam przyszłość.

CSS-Plany na 2013

Tab Atkins, jeden z ludzi pracujących nad CSS, postanowił podzielić się z czytelnikami swojej witryny jego planami na 2013 rok. Są to oczywiście tylko te spośród jego planów, które związane są z językiem CSS. Myślę, że warto poświęcić chwilę na lekturę.

Bezprzewodowy Internet za darmo?

Czy to nie było by piękne? Internet wszędzie na zawołanie i to jeszcze zupełnie za darmo?

Kiedy nie wiadomo o co chodzi…

Facebook chyba co raz bardziej zamyka się na udostępnianie potencjału swojej sieci społecznościowej. Zapewne widząć ogromy potencjał tkwiący w w nim samym przestał mieć ochotę by za darmo dzielić się z innymi.

Independent User Interface

Zawsze dobrze być na bieżąco z nowościami ;)

Effectively Planning UX Design Projects

Artykuł dotyczy projektów związanych z user experience, ale myślę, że schematy w nim przedstawione nadadzą się znakomicie dla każdego freelancera odpowiedzialnego za realizację całościowych projektów stron www. W końcu i tak pracę rozpoczyna się od podstaw, czyli od tzw. makiet.

Zdjęcie pochodzi z: http://www.freedigitalphotos.netDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.