Prasówka – najciekawsze artykuły 28.01.2013-04.02.2013


4 lutego 2013 / Mr.Mr


Nowy tydzień już się zaczął, ale nim na dobre się rozpocznie warto zerknąć na to co działo się przez ostatnie siedem dni w prasie branżowej. Nie przedłużając zbędnie tego wstępu zapraszam Was na dawkę ciekawych artykułów dotyczących projektowania stron www.

Navigation in Lists: To Be or Not To Be

Typowa nawigacja to nieposortowana lista linków. Czy zastanawialiście się jednak dlaczego tak jest i jakie są racjonalne uzasadnienia tego stanu rzeczy? Jeśli tak to koniecznie musicie przeczytać ten artykuł. Jeśli nie to może nawet jeszcze bardziej potrzebujecie tej lektury ;)

Responsywna nawigacja w CSS3

Przy tworzeniu responsywnej strony zawsze pojawia się problem nawigacji, która na malych ekranach staje się dość problematycznym elementem strony. Jej klasyczny wygląd i układ nijak nie chce się dobrze komponować z realiami RWD. W przedstawionym artykule pokazano jak zaradzic temu problemowi. Na marginesie dodam, że publikacja jest sprzed dwóch tygodni, ale na jest na tyle ciekawa, że mimo wszystko trafiła do tego zestawienia.

15 faktów o mobilnym user experience

Projektowanie dla urządzeń mobilnych to niełatwy kawałek chleba, szczególnie jeśli jest się bardzo przywiązanym do klasycznego, desktopowego środowiska. Wielki 'bum’ na mobilność trwa już w najlepsze, ale nadal wiele musimy się nauczyć. Ten artykuł jest o tyle ciekawy, że opublikował go jeden z najbardziej cenionych blogów w branży UX.

Płatne kanały youtube.com?

Ostatnio zaciekawiły mnie doniesienia o tym, że Google ma testować nowy model biznesowy w ramach portalu youtube.com. Czyżby niebawem część naszych ulubionych filmów ma stać się dostępna odpłatnie?

CSS Regions w webkit

W silniku Webkit (Chrome i Safari) i Trident (IE) eksperymentalnie wprowadzono totalną nowość w postaci CSS Regions. Dzięki wykorzystaniu możliwości CSS Regions dużo łatwiejsze ma się stać tworzenie „magazynowych” layoutów stron internetowych. Dotychczas aby osiągnąć podobny efekt trzeba było się trochę nagimnastykować. Przyszłość jendak rysuje się w bardziej kolorowych barwach.

Ważne pytania dotyczące wyszukiwania lokalnego

Od czasu kiedy zaczęto dużo pisać o tym jak ważne jest wyszukiwanie pionowe i lokalne pojawia się co raz więcej pytań o skuteczne SEO prowadzone z uwzględnieniem wyników lokalnych i pionowych. W tym artykule autor postarał się odpowiedzieć na najważniejsze pytania i wątpliwości związane z wyszukiwaniem lokalnym i jego wagą dla promocji witryny w sieci.

User Centered Design – alternatyw brak?

Jeśli choć raz zetknąłeś się z koncepcjami projektowania stron internetowych to pojęcie UCD nie jest Ci obce. Generalnie model UCD jest takim utartym standardem dzisiejszego świata user experience. Mało kto stara się sięgnąć po coś innego. Jednak czy taka postawa jest słuszna? Jeśli masz wątpliwości sprawdź linkowany artykuł.

Zdjęcie: www.freedigitalphotos.netDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.