Najciekawsze artykuły 04.02.2013-11.02.2013


11 lutego 2013 / Mr.Mr


Skoro zastał nas kolejny poniedziałek to nadszedł czas na następną odsłonę ciekawych artykułów ze świata internetu, webdesignu i deweloperów stron www. Zapraszamy Was do lektury i komentowania przedstawionych nowości.

Podsumowanie artykułu o nawigacjach – CSS Tricks

Ostatnio pisaliśmy o ciekawym artykule na CSS-Tricks.com, który mówił o listach nawigacyjnych i roli nieposortowanych list w ich tworzeniu. W zeszłym  tygodniu ukazało się ciekawe podsumowanie samego artykułu i dyskusji jaka wytworzyłą się wokół niego.

Eksperymentalnie podejście do responsywnego projetkowania stron www

Co byśmy zrobili bez css-tricks.com? :P Na pewno mielibyśmy duży deficyt ciekawych artykułow. W powyższym artykule przedstawiono nowe spojrzenie na RWD. Zmiana techniki kodowania arkuszy stylów przekłada się na ogromne zmiany w wyglądzie strony i interakcji z nią. Warto przetestować!

Sublime Editor – przydatne linki

Na blogu blog.end3r.com stworzono przydatną listę linków dla użytkowników Sublime, bardzo popularnego edytora kodu.

Front-Trends 2013

Już niedługo kolejna edycja festiwalu „Front-Trends”. Jeśli jeszcze nie czytałeś nic o nim to warto nadrobić zaległości.

Techniczne zaplecze dla cywilizowanych dyskusji w Internecie

Jest mnóstwo platform umożliwiających dyskutowanie w Internecie. Jednak jak to zwykle bywa w siecie jest miejsce na jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Radzę zapoznać się z tym artykułem bo może na naszych oczach tworzy się przyszłość.

Label vs. placeholder

Pytanie o konstruowanie formularzy jest stare jak świat myśli User Experience. Tym razem prezentujemy kolejny głos w dyskusji.

Jak sprawdzić swoje przypuszczenia?

Jeśli projektujesz strony internetowe zapewne nie raz spotkałeś się z sytuacją, w której musiałeś sprawdzić własne założenia/przypuszczenia o UX tworzonej strony. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się jak sprawdzać swoje założenia w profesjonalny sposób, ten artykuł jest dla Ciebie!

zdjęcie pochodzi z: http://www.freedigitalphotos.net/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.