Prasówka – najciekawsze artykuły 04.03.2013 – 11.03.2013


13 marca 2013 / Mr.Mr


Trochę później niż zwykle (w końcu dzisiaj środa) zapraszamy Was na nasz wybór najciekawszych artykułów dotyczących webdesign, user experience, startupów, ebiznesu i wszystkiego co z szeroko rozumianą branżą internetową ma coś wspólnego.

Magento vs. OsCommerce vs. Open Cart

Która platforma e-commerce jest najlepsza i do jakich zastosowań? To dwa odwieczne pytania osób zajmujących się tworzeniem sklepów internetowych i ich prowadzeniem. Najprościej powiedzieć: „Zależy” i chyba nie jest to wcale zła odpowiedź.

Lepsze responsywne strony – jak osiągnąć ideał?

Pewnie ideału nigdy (niestety) nie osiągniemy, ale warto dowiedzieć się jak zmienić wiele rzeczy mogących jakoś poprawić jakoś naszego myślenia o stronach responsywnych szczególnie, że tematyka RWD to „hicior” ostatnich miesięcy i nie dzieje się tak bez powodu.

SVG tutorial

Grafika wektorowa to kolejny popularny temat rzeka, który ostatnimy czasy zyskuje rosnące zainteresowanie. Pewnie niedługo wiedza z zakresu SVG stanie się pewnym standarem wśród twórców stron www, więc może warto już teraz zacząć się interesować tą tematyką?

Co robi W3C?

Jeśli zastanawiałeś się co porabiają ludzie z W3C to akurat trafiliśmy na ciekawy artykuł o tym jak i co dla nas przygotowują ;)

Arkusze stylów dla druku

Na portalach branżowych mnóstwo czasu poświęca się na omawianie tematyki mobilnego internetu, RWD i tego wszystkiego co stanowi o tym jak wygląda współczesna sieć, ale jakoś mało kto pisze o takich rzeczach jak arkusze stylów dla druku, a przecież codziennie ktoś, gdzieś drukuje treść ze stron www. Może więc warto zapewnić też tym użytkownikom komfort? Szczególnie, że nie kosztuje to na wiele.

Monokultura WebKit

Przejście przeglądarki Opera na silnik WebKit i rezygnacja z Presto była jednym z gorących tematów ostatnich tygodni. Jednak warto się zastanowić jakie mogą być szersze i bardziej dalekosiężne konsekwencje tej zmiany.

3D dzięki JavaScript

Taka ciekawostka na koniec. Tytuł chyba wyjaśnia wszystko ;)5 odpowiedzi na “Prasówka – najciekawsze artykuły 04.03.2013 – 11.03.2013”

  1. Co do arkuszy CSS dla druku – Robię podobnie. Za pomocą display: none; wyłączam wszelkie nawigacje, sidebary, stopki i pozostawiam główny content oraz usuwam niepotrzebne kolory.

    WEBKIT przejmuje internet, skoro Opera, FF, Chrome i Safari zaczęły na nim bazować… Biedny IE :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.