Czy ty też „Dasz Się Poznać”?


6 lutego 2017 / Michał Kortas


Pozostały dobre trzy tygodnie do startu konkursu Daj Się Poznać 2017, organizowanego przez Macieja Aniserowicza, znanego z bloga devstyle.pl. Miło mi poinformować, że również i ja wezmę w nim czynny udział. Z czym to się tak naprawdę wiąże i jakie będą tego konsekwencje? O tym poniżej.

Czy jest technologia, która zawsze Cię pociągała, ale… nie było kiedy “się pobawić”? Eksploruj teraz! Czy jest projekt, który od zawsze trzymasz na dnie szuflady, obiecując sobie: “kiedyś to zrealizuję”? Napisz go teraz! Nie czekaj dłużej. Życie masz tylko jedno, a czas płynie. Na emeryturze może się już nie chcieć. Wymaganie jest jedno: kod musisz umieścić na GitHubie. Tak, by wszyscy zainteresowani mogli śledzić Twoje postępy.

Maciej Aniserowicz z devstyle.pl

Postanowiłem wziąć udział w konkursie ze względu na możliwość szybkiego zapoznania się z technologią, z którą wcześniej nie miałem większej styczności. Rywalizacja zazwyczaj sprawia, że człowiek stara się ciut więcej, ma większa motywację i stara się podejść do tematu w sposób, który pozwoli uniknąć rezygnacji ;-) Z tych możliwości chciałbym skorzystać i ja.

Projekt

W tegorocznej edycji Daj Się Poznać stanę przed wyzwaniem stworzenia projektu aplikacji webowej, pisanej w technologii ASP.NET. Będzie ona prostym helpdeskiem dla klientów małej firmy, powstającym na podstawie zadań harmonogramem oraz podręczną bazą wiedzy na temat każdego klienta, którego firma ta obsługuje.

Bardziej szczegółowy zarys projektu przygotuję w przyszłym tygodniu i opublikuję go na blogu.

Zobowiązania

Udział w konkursie to także pewne zobowiązania. Od marca do maja będę publikował minimum dwa posty tygodniowo. Jedne na pewno związany będzie z postępami w projekcie (ciągły dostęp do kodu będziecie mieli na moim repo na GitHub), a drugi niekoniecznie związany z samym przedsięwzięciem, ale raczej z tematyką bloga. Przedbiegi w systematycznym pisaniu zacznę jednak już teraz, tak aby od marca być już w sporym pędzie pędzie.

Postępy

Moje postępy będą możliwe do śledzenia:

zapiszsię!
Ty też możesz wziąć udział w konkursie! Odwiedź stronę dajsiepoznac.pl i wystartuj razem ze mną. Być może spotkamy się na finałowej gali? ;-)

Nagrody

Poza najważniejszym, czyli poszerzeniem swojej wiedzy i dobrej zabawie, do wygrania jest też oczywiście kilka wartościowych nagród. Z pośród nich są m.in.: XBOX ONE S, smartwatch, dron czy choćby klawiatura mechaniczna.

Szczegółowa lista nagród znajduje się na stronie devstyle.pl/daj-sie-poznac/nagrody.

Podsumowanie

Jeśli też bierzecie udział w Daj Się Poznać 2017, podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach. Chętnie wejdę z Wami w dyskusję oraz zacznę śledzić Wasze repozytoria.

Właśnie o to w tym projekcie chodzi. Aby wymienić się wiedzą i dać się poznać!


Tagi:


8 odpowiedzi na “Czy ty też „Dasz Się Poznać”?”

  1. Kornelia Kobiela pisze:

    Nie ty jeden. Dla mnie konkurs był przede wszystkim bodźcem motywują my do założenia bloga, o którym myślałam od jakiegoś czasu. Powodzenia życzę i będę śledzić postęp

  2. Weronika pisze:

    Dotarłam tu trochę późno, ale lepiej późno niż wcale:) Piszę w tej samej technologii, ale wykorzystuję jeszcze Angulara. Na pewno będę zerkać co u Ciebie ciekawego – no i oczywiście zapraszam do mnie w wolnym czasie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.