Prasówka – Czerwiec 2013


30 czerwca 2013 / Mr.Mr


Jak zwykle na początku kolejnego miesiąca postaramy się przybliżyć Wam dawkę najnowszych i najciekawszych informacji ze świata HTML, CSS, JavaScript, user experience, e-commerce i szeroko rozumianego "webmasterstwa". Jeśli więc chcesz poszerzyć swoją wiedzę i być na bieżąco z nowinkami nie pozostaje Ci nic jak tylko usiąść wygodnie i czytać.

News

Prezentacja Internet Trends 2013

Zawsze warto wiezieć jakie są najnowsze trendy w branży internetowej, w końcu zmiany dotykają nas wszystkich, a za niewiedzę trzeba płacić.

Jak używać calc()?

Calc() to długo wyczekiwana właściwość CSS. Wraz z rosnącym wsparciem przeglądarkowym pojawiają się nowe publikacje na jej temat. Tym razem proponujemy zajrzeć na css-tricks.com w celu szybkiego zapoznania się z podstawami. Potraktujcie to jako dobry początek dłuższej znajomości.

Artykuły

Jak kontrolować proces tworzenia responsywnej strony

Poprzednio pisałem, że trudno jest znaleźć coś na prawdę "świeżego" w tematyce RWD. Ten artykuł też nie odkrywa Ameryki, ale jest jednym z ciekawszych podsumowań tematyki związanej z kontrolą projektu strony, która jest responsywna.

Porady dla twórców responsywnych stron

Dalej zostajemy w tej samej tematyce. Tym razem Sitepoint postanowił zaprezentować nam podsumowanie porad dotyczących tworzenia stron responsywnych.

Jak (i co) będziemy projektować w przyszłości?

Projektowanie interfejsów będzie przechodziło na prawdę dramatyczne zmiany w najbliższej przyszłości. Nowe technologie pozwalają być online w najrozmaitszy sposób i w najrozmaitszych miejsach jak i kontekstach. Spójrzcie jak mobilny internet zrewolucjonizował podejście do projektowania interfejsów webowych. Pomyślcie co będzie kiedy Wasze strony będą musiały wyświetlać się w ergonomiczny i przyjazny użytkownikowi sposób np. na hologramie albo w okularach?

10 najpopularniejszych frameworków dla front-endowców

Nie ma co ukrywać, że nasze życie było by znacznie trudniejsze gdyby nie mnóstwo użytecznych frameworków, które nas otaczają ;) Co więcej łatwy i darmowy dostęp do większości z nich sprzyja rozpowszechnianiu się technologi i zbliżaniu jej do zwykłego użytkownika. Zobaczmy jakie są topowe frameworki według redakcji Sitepoint (ciekawe czy czymś Was zaskoczą?). A tu link do drugiej części.

Tutoriale

Zdjęcia dla wielu urządzeń

Czyli kolejna responsywna technika ułatwiająca wyświetlanie zdjęć na stronach dostosowanych dla wielu urządzeń.

Pizza Time Hovers

Tutorial o tym jak stworzyć oryginalne i przyciągające wzrok efekty hover.

Do zobaczenia za miesiąc :)

Image courtesy of Salvatore Vuono at FreeDigitalPhotos.netJedna odpowiedź do “Prasówka – Czerwiec 2013”

  1. Karol pisze:

    jak zawsze świetne linki, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.