Prasówka – Lipiec 2013


31 lipca 2013 / Mr.Mr


Skoro witamy już drugi miesiąc wakacji przyszedł czas na prasowe podsumowanie mijającego miesiąca. Przedstawimy Wam (naszym zdaniem) najciekawsze treści, które pojawiły się w branżowej prasie i dotyczyły wszystkiego co z szeroko rozumianymi technologiami webowymi i internetem mają coś wspólnego. Zapraszamy do lektury i komentowania.

News

Najlepsza przeglądarka 2013 roku

W roku 2013 najlepszą przeglądarką został Firefox. Niektórych to ucieszy, a innym podniesie ciśnienie, ale faktycznie "lisek" został wybrany królem przeglądarek w roku 2013. Fakty mówią same za siebie, więc niestety nie ma z czym polemizować :P

Powstał Almanach CSS-Tricks

Na stronie CSS-Tricks od jakiegoś czasu powstała zbiór wiedzy o nazwie "Almanach". Z przyjemnością informujemy, że od lipca tego roku mamy w internecie kolejne, ciekawe i merytorycznie rzetelne źródła informacji o CSS.

Testuj strony www

Nie jest to news w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale jest to dość ciekawa i ważna informacja, a dla niektórych może być nowością. Krótki filmik opisujący jak ważne jest testowanie stron www od początku ich powstawania i jak testować je kiedy nawet nie ma jeszcze ani jednej linijki kodu (serio).

CSS Masking

Szybka informacja z blogu Webplatform o czymś o czym już na webroad.pl też pisaliśmy. Podajemy tutaj jeśli ktoś przeoczył news na naszym portalu  ;)

Nowa forma oszukiwania użytkowników internetu

W ostatnim czasie pojawiała się nowa technika podstępnego oszukiwania użytkowników wyszukiwarki Google. Firma już wydała na ten temat oświadczenie.

Artykuły

Budowanie architektury arkusza stylów

Dobrze zbudowany arkusz CSS dobrze świadczy o jego twórcy. Dlatego na łamach naszej prasówki tyle czasu poświęcamy artykułom związanym z projektowaniem arkuszy stylów. Ciekawych porad nigdy za dużo. Oczywiście idealnego arkusza stylów jeszcze nikt nie stworzył, ale zawsze warto próbować bo w końcu to pcha nas do przodu w aspekcie rozwoju zawodowego.

Jak pisać deklaracje stylów i budować klasy?

DRY – Don’t repeat yourself

W skrócie – pisz CSS tak żeby sie nie powtarzać i nie pomnażać w nieskończoność tego samego kodu.

6 stereotypów o user experience

Nie wiem czy powyższy artykuł jest z lipca bo niestety nie wyposażono go w datę, ale trafiłem na niego w lipcu i to mi wystarczy. Wystarczy ponieważ jest to bardzo ciekawy artykuł o pewnych nieprawdziwych założeniach dotyczących projetkowania interfejsów internetowych i motywacjach użytkowników oraz ich zachowaniach. Dlatego polecam lekturę bo taka wiedza przyda się każdemu kto pracuje w branży interaktywnej.

Dlaczego użytkownicy porzucają swoje zakupy?

Ciekawa infografika (jak infografika to na pewno musi być ciekawa). Nic dodać nic ując – po prostu trzeba zobaczyć.

Wakacyjne zestawienie artykułów A List Apart

Jeśli nie byliście na bieżąco z nowościami na tym kultowym blogu to czas żeby naprawić ten błąd i poświęcić kilka, krótkich letnich wieczorów na to aby uzupełnić braki. Warto!

Co Ty wiesz o biznesie?

Projektujesz strony internetowe, ale nie wiesz (prawie) nic o biznesie i o tym jak go rozwijać? Nie martw się! Pierwszym krokiem do zrozumienia jak powinna wyglądać Twoja ścieżka do sukcesu możesz postawić już dzisiaj. Przeczytaj i przemyśl, czy robisz wszystki tak jak trzeba?

Flat design – nowy trend

Ostatnio pojawiło się dużo szumu związanego z hasłem "flat design". Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest, skąd się wzięło i jak tak na prawdę wygląda to przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tam odpowiedzi na powyższe pytania i co więcej pewnie sam złapiesz bakcyla flat design.

Dlaczego tracisz w rankingach?

Moim zdaniem jedna z najciekawszych prezentacji Whiteboard Friday na legendarnym blogu moz.com/blog. Szczególnie polecam osobom, które zajmują się SEO swoich własnych serwisów internetowych, a nawet tym którzy zajmują się SEO profesjonalnie. Dużo wiedzy i ciekawy punkt widzenia na problem, który spędzia sen z powiek każdemu właścicielowi witryny www.

Jak projektować architekturę nawigacji?

Zbiór ciekawych zasobów dotyczących problematyki projektowania nawigacji w interfejsach internetowych.

Jak radzić sobie z klientem w świecie internetu wielu urządzeń

Dzisiejszy świat projektowania stron internetowych stał się bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek i nic nie zapowiada żeby w przyszłości miał się "uprościć". Dlatego zarządzanie projektami i relacje z klientem są co raz trudniejsze. Nasi zleceniodawcy nie zawsze muszą rozumieć skomplikowany świat webdesignu, więc musimy wziąć na siebie ciężar wprowadzenia ich w jego tajniki (w pewnym zakresie oczywiście). Jak to zrobić dowiecie się w linkowanym artykule.

Tutoriale

Środkowanie elementów za pomocą CSS

Ciekawa sztuczka, która może Wam rzucić trochę światła na zawsze przydatną tematykę środkowania elementów

Jak stworzyć swoje własne stylowe grafiki?

Graficzna ciekawostka ;)

Strony dla naszych dziadków

Ta technika może się przydać nie tylko dla sfatygowanych oczu starszego pokolenia, ale ogólnie jest dość pomysłowym i prostym sposobem na robienie innych sztuczek z czcionką na stronie. Warto zobaczyć.

Na koniec ciekawostka dla tych, którzy lubią pracować po nocy :)

Do zobaczenia za miesiąc!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.