Daj Się Poznać 2017 [tydzień #4] – wytrwałości…


22 marca 2017 / Michał Kortas


To jednak była prawda! Daj Się Poznać to bardzo trudny i wymagający konkurs. Potrzebne jest mnóstwo wytrwałości. Staram się siadać do kodu przynajmniej na godzinę (czasem dwie) dziennie. Czy to dużo, mało, a może wystarczająco? Zastanawia mnie, ile czasu na swoje aplikacje poświęcają inni uczestnicy DSP. Rozpoczyna się czwarty tydzień rywalizacji. Poniżej znajdziesz kolejne podsumowanie prac, które zostały wykonane w mijających siedmiu dniach.

Daj Się Poznać 2017 - logo

Zatwierdzanie zadania

Pomyślałem sobie, że najbardziej niechętnie podchodzę do oznaczania zadań już wykonanych. W podobnych aplikacjach czasami trzeba się nieźle „naklikać”, aby wykonać tak trywialną czynność. Przygotowałem zatem funkcjonalność, która powinna ucieszyć nie tylko mnie.

Archiwizacja zadań w todo.team

Archiwizacja zadań w todo.team

Outline dla odnośników

W kwestii zadbałem już o schludnie wyglądający outline dla odnośników interfejsu. Docenią to szczególnie Ci, którzy korzystają głównie z klawiatury.

Outline aktywnych elementów

Outline aktywnych elementów

Formularze: logowanie i rejestracja

Jest to kosmetyczna zmiana, ale zmodyfikowałem oba formularze. Wydają się teraz bardziej przyjazne dla użytkownika. Choć to pewnie wskażą pierwsze testy UX/UI.

Formularz logowania

Formularz logowania

Formularz rejestracji

Formularz rejestracji

Strona błędu 404

Jeśli użytkownik trafi w miejsce, w którym nie powinien się znajdować, jego oczom ukaże się komunikat z błędem 404. To na razie tylko szkic tego, co chciałbym ostatecznie osiągnąć. Na początek jednak wystarczy.

Strona błędu 404

Strona błędu 404

Ograniczenie dostępu dla użytkownika

Nie każdy użytkownik może mieć dostęp do wszystkich zadań. Skorzystałem z możliwości filtrów autoryzacji i napisałem kod odpowiedzialny za blokadę tychże zadań dla nieuprawnionych gości. Więcej o filtrach jeszcze opowiem w jednym z kolejnych wpisów na blogu.

Podsumowanie

No cóż. Jak na razie tyle. Miniony tydzień nie był zbyt owocny, nie mniej jednak jestem zadowolony ze swojego samozaparcia w ciągłej realizacji tej aplikacji.

Zachęcam do śledzenia moich dalszych postępów. Poniżej znajdziesz garść przydatnych ku temu linków.

Do usłyszenia za tydzień :-)


Tagi:


2 odpowiedzi na “Daj Się Poznać 2017 [tydzień #4] – wytrwałości…”

  1. sunpietro pisze:

    Progres jest imponujący. Dobra robota :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.