Prasówka – Sierpień 2013


8 września 2013 / Mr.Mr


Sierpień już za nami. Wakacje się skończyły i niestety widać to nie tylko po kalendarzu, ale i po pogodzie… Czas leci, a u nas jak z każdym nowym miesiącem pojawia się kolejna prasówka z ciekawymi artykułami znalezionymi w internecie w zeszłym miesiącu. Oczywiście wszystkie dotyczą branży internetowej. Zapraszam na dawkę nowości!

Wiadomości i artykuły:

WordPress – nowy dashbord?

Podobno panel WordPress'a nie należy ani do ładnych ani łatwych w nawigacji (mi jakoś nigdy nie przeszkadzał). Z tego powodu pojawiła się inicjatywa zmiany tego stanu rzeczy. Czy już niedługo będziemy mogli oglądać nowy panel znanego CMS'a?

Nazwy stanowisk pracy

Nazwy stanowisk pracy w branży internetowej potrafią przybierać najrozmaitsze postacie. Autor linkowanego wpisu postanowił je uporządkować i podpisać pod nie zestawy umiejętności, które powinny oddawać realny zakres prac. Myślę, że zrobił to dobrze ;) Jeśli chcecie się dowiedzieć trochę o rynku pracy "webmasterów" na wesoło to zapraszamy tu.

Projektowanie kodem

W tym artykule pojawia się wiele ciekawych informacji o kwestii, którą jakiś czas temu poruszaliśmy na Webroad w oddzielnym wpisie. Projektowanie przez kodowanie strony staje się dość popularną metodą szybkiego prototypowania, szczególnie że Bootstrap czy Foundation w rękach sprawnego kodera są pewnie równie efektywne co programy do tworzenia makiet, a tworząc strony w przeglądarce można szybciej zebrać opinie użytkowników i klientów. Oczywiście każdy medal ma dwie strony. Zachęcam do poczytania.

Mobilny intranet

Projektował ktoś z Was strony intranetowe w wersji mobilnej? Nawet jeśli nie to warto to przeczytać bo: 1. Może kiedyś będziecie to robić, 2. Wiedza jest zawsze przydatna, a 3. Temat jest ciekawy.

"Pogo Stick Problem"

Tym razem trochę zabawy Google Analytics i SEO. Nie wiem jak to przetłumaczyć na polski, więc wyjaśnię, że chodzi o rozwiązanie problemu użytkowników, którzy wchodzą na naszą stronę po czym szybko ją opuszczają. Nie jest to dobry znak dla Google, a i dla nas powinno zapalić się czerwone światło, że coś jest z naszą witryną nie tak.

Elastyczne testy użyteczności

Kiedyś na Webroad pisaliśmy, że nawet realizując mały projekt strony można zadbać o user experience użytkowników. Myślę, że linkowany da Wam świetną okazję do uzupełnienia wiedzy gdybyście chcieli samodzielnie przeprowadzić taki projekt. Gorąco zachęcam do lektury!

Tutoriale:

Spacing The Bottom of Modules

Trochę sztuczek CSS, które mogą się okazać szalenie przydatne :)

Jak zintegrować impress.js z WordPress'em

Tutorial o tym jak zintegrować impress.js z CMS WordPress. Bardzo ciekawe i przydatne.

HTML5 i element progress

Tym razem nowości + sztuczki = fun :D

Miłej lektury!

Image courtesy of Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.netDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.