Inne

Daj Się Poznać 2017 [tydzień #10] – majówkowy restart

Kiedy widzisz, że wszyscy odpoczywają na majówce, a Tobie zostało siedzenie nad kodem, może przyjść moment blokady. Co wtedy najlepiej zrobić? Wbrew pozorom – ulec. Zrobiłem tak, cały dzień spędzając na zewnątrz. Pomimo pozornej starty kilkunastu godzin, dzisiaj, z odświeżonym umysłem napisałem więcej, niż w jakikolwiek wcześniejszy dzień. Zapraszam do szczegółowego podsumowania tygodnia.

Daj Się Poznać 2017 - logo

 

Projekty i zespoły

Na tę chwilę działa już podstawowa funkcjonalność projektów i zespołów:

 • tworzenie i edycja zespołów,
 • zapraszanie użytkowników do zespołu,
 • przyjmowanie i odrzucanie zaproszeń,
 • tworzenie i edycja projektów,
 • przypisywanie zadań do projektów i zespołów.

Jestem pewien, że jeszcze wrócę do tego tematu za kilka kilkanaście dni, jednak to co mam w tej chwili pozwala mi dopracować pozostałe elementy systemu todo.team. W późniejszym czasie będę musiał popracować nad listami powiązanych użytkowników i projektów, no ale o tym poinformuję w stosownej chwili.

Lista zadań

Jednym z kluczowych elementów interfejsu jest lista zadań. W czasie dwóch minionych miesięcy ewoluowała ona praktycznie kilka razy. Aby uprzyjemnić korzystanie z aplikacji, przygotowałem dynamiczne ładowanie zadań do listy. Wykorzystuję w tym celu podstawowe API (o nim niżej).

Dynamiczne ładowanie listy zadań
Dynamiczne ładowanie listy zadań

Preloader listy zadań

Jeszcze tak odnośnie powyższego, zanim zadania się załadują, wyświetlać się będzie prosty preloader.

Prosty preloader na liście zadań
Prosty preloader na liście zadań

API zadań

Zabrałem się też za API, które zwraca użytkownikowi JSONa z potrzebnymi danymi do listy zadań, w zależności od wskazanej kategorii. Pełne API będę przygotowywał na koniec, gdyż mam w planach tworzenie różno-systemowych aplikacji klienckich, które będą z niego korzystać.

JSON API dla listy zadań
JSON API dla listy zadań

Awatary użytkowników

Nareszcie skutecznie podpiąłem pod system awatarów usługę Gravatar. Teraz wyróżniające obrazki użytkownika ładują się z zewnątrz.

Awatary z usługi Gravatar
Awatary z usługi Gravatar

Strony błędu

Wszelkie strony, do których użytkownik nie ma dostępu, zostały obwarowane wyświetleniem strony błędu. Na dniach dopiszę jeszcze przekazywanie błędu i zapisywanie w logach. O samych uprawnieniach napiszę prawdopodobnie za tydzień.

Strona błędu 404
Strona błędu 404

Zadania zespołu i projektu

Wszystkie zadania przypisane do zespołu, nawet te, których nie jesteśmy właścicielami i wykonawcami, wyświetlają się również już poprawnie. Oczywiście, jeśli nie jesteśmy bezpośrednio powiązani z zadaniem, możemy jedynie je podejrzeć, ewentualnie zostawić notatkę. Na przyszły tydzień postaram się przygotować formatkę zadań dla projektu, łącznie z widokiem tabeli trój kolumnowej, która segregować będzie zadania zaplanowane, w trakcie wykonywania oraz wykonane.

Zadania zespołu
Zadania zespołu

Podsumowanie

Sporo pracy wykonałem przedwczoraj, co mocno mnie zmotywowało. Następne siedem dni przeznaczę na wykańczanie istniejących funkcjonalności. Chcę szczególnie skupić się na wyświetlaniu listy użytkowników, którzy są z nami powiązani oraz rozbudowaną listą projektów i zespołów. Idzie ku dobremu!

Zachęcam do śledzenia moich dalszych postępów. Poniżej znajdziesz garść przydatnych ku temu linków. Liczę na Twoje wskazówki i komentarze.

Do usłyszenia w przyszłą środę!

Tagi:asp.netDaj Się Poznać 2017konkurs

komentarze 3

 • Awatar
  Tomek

  3 maja 2017 13:11

  Profesjonalnie to wygląda, interfejs bardzo przyjemny!

  Odpowiedz
 • Awatar
  Tomasz

  5 maja 2017 13:31

  Interfejs bardzo podobny do Todoist

  Odpowiedz
  • Awatar
   Michał Kortas

   5 maja 2017 13:42

   Od początku mówiłem, że Todoist jest dla mnie inspiracją, bo z niego korzystam. Jednak piszę apkę tak, żeby spełniała moje dodatkowe potrzeby :-) Poza tym, to fajne i nowe doświadczenie.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź