Prasówka – Wrzesień 2013


10 października 2013 / Mr.Mr


W tym miesiącu publikujemy webroad'ową prasówkę z lekkim opóźnieniem, ale jak mówi powiedzenie – lepiej późno niż wcale ;) Oczywiście jak zwykle mamy solidną dawkę ciekawych artykułów ze świata projektowania stron internetowych. Zahaczymy o wiele aspektów tworzenia interfejsów webowych i mam nadzieję, że znowu dostarczymy Wam materiałów do czytania na kilka (co raz) dłuższych jesiennych wieczorów.

Artykuły

Jak zachować spokój kiedy klient dostaje dostęp do CMS'a?

Brzmi śmiesznie, ale jest to realny problem. Sami na pewno mieliście tak, że jakąś stroną nie dało się już chwalić publicznie kiedy klient 'dorwał' sie do zaplecza i panelu administratora? :) Na całe szczęście są sposoby żeby się przed tym chronić. Więcej o nich w linkowanym wpisie :)

10 sposobów (narzędzi) na oszczędzenie czasu przy pisaniu (sprzątaniu) CSS

Znacie jakieś narzędzia pomocne w poukładaniu Waszego CSS'a tak żeby świecił przykładem? Jeśli nie to trzeba koniecznie przeczytać. Czasami ludzie przejmują się tymi sprawami 'aż za bardzo', ale uważam, że każdy powinien kiedyś przepuścić swój arkusz stylów przez CSS Lint – ciekawe doświadczenie.

Model testów usability

Mieliście kiedyś problem z przekonaniem klienta do tego jak ważne są testy użyteczności? A może w ogóle tego nie robiliście? Obojętnie jak by nie było z powyższego artykułu dowiecie się jak przekonywać klienta do tego by zainteresować się testami użyteczności jego witryny.

Jak uczyć się projektowania UX?

Ciekawy artykuł traktujacy o tym jak uczyć się projektoania user experience. Tekst rzuca nowe światło na to co nas irytuje w codziennej pracy z doświadczeniam użytkowników i daje dużego "kopa" by dalej robić to co niestety często bywa bardzo niedoceniane ;)

Długości w CSS – wyjaśnienie

To jeden z tych artykułów, które po prostu trzeba przeczytać. Nic dodać nic ując.

Photoshop w chmurze

Obecnie firma Adobe oferuje swoje (kultowe już) programy w ramach usługi online. Polecamy artykuł z pierwszych wrażeń testowania tego nowego rozwiązania. Niestety ostatnie włamanie do Adobe nie zachęca specjalnie do tego typu formy korzystania z usług firmy.

Kim są Twoi użytkownicy i co oni właściwie robią?

Solidna dawka wiedzy o badaniach użytkowników. Dzięki takim informacjom zidentyfikujemy kim są odwiedzający nasz portal i jakie działania podejmują. Gorąco zachęcam do lektury!

Wszystko o <table></table>

Świetny artykuł o tym czym jest element <table> i jak można go stosować. Jak zwykle to bywa tam gdzie wydaje się, że wiemy już wszystko pojawiają się fakty, które mimo swej prostoty potrafią przyprawić o zakłopotanie nie jednego z nas. Polecam!

Tutoriale

History API dla początkujących

Twoje zdrowie i zdrowie Twojej strony

Zdjęcie: Freedigitalphotos.net3 odpowiedzi na “Prasówka – Wrzesień 2013”

  1. ciekawa ta prasówka, wychodzi ona co miesiąc? można jakoś zapisać się na subskrypcję? trafiłem tu przypadkiem a nie chciałbym kolejnej przegapić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.