Uwaga! Polacy nadchodzą! Polskie startupy w światowej sieci


10 listopada 2013 / Mr.Mr


Dobre bo polskie? Czemu nie!? Co raz więcej firm z naszego kraju wypływa na arenie międzynarodowej i tworzy produkty oraz usługi, które podbijają nie tylko nasz rodzimy rynek. Z okazji Święta Niepodległości, które dzisiaj obchodzimy, zapraszam Was do zapoznania się z krótkim profilem startupów internetowych z Polski, którym jednym zdaniem "się udało". Może znajdziecie w nich inspiracje do tworzenia własnych przedsiębiorstw, które dorównają osiągnięciami do poziomu międzynarodowego? Mam nadzieję, że tak i mam nadzieję, że będziemy oglądać co raz więcej sukcesów firm internetowych znad Wisły. W historii znani byliśmy z świetnych formacji wojskowych, które szturmem podbijały przeciwników. Teraz może nie koniecznie chodzi o przeciwników militarnych, ale o podbój rynku. Warto jednak pamiętać, że zawsze byliśmy dobrzy w szturmowaniu różnych rzeczy, czemu więc nie zrobić tak z rynkiem IT? Do dzieła! Kodować, startupować i "czepać" kasę :)

Uwaga! Polacy nadchodzą!

Źródło zdjęcia: http://www.zamek-gniew.pl/zywy-zamek/choragiew-husarska

Filestube

Jeśli ktoś nie słyszał o Filestube stworzonym przez Red Sky ze Szczecina to chyba musiał przespać kilka ostatnich lat Internetu (albo wrócić z wyprawy na inną planetę). Filestube to dobry przykład na to, że w Szczecinie też można robić startupy na miarę międzynarodowego sukcesu! To dobry znak dla Pomorza. Skoro stocznie zamykają to może właśnie IT i Internet staną się nową wizytówką gospodarczą tego pięknego regionu naszego kraju?

Audioteka

Audioteka to startup działający w Polsce, Francji, Czechach, Finlandii, Hiszpanii oraz na Litwie i na Węgrzech. Powstał on już w 2008 roku i od tego czasu zyskał sobie dużą popularność. Jak widać kilka lat doświadczeń na rynku oraz ciekawa oferta wystarczyły by nie tylko zdobyć polski rynek, ale też wyjść ze swoją ofertą poza granice Polski!

UXPin

O UXPin pisaliśmy już w artykule z zestawieniem narzędzi do tworzenia makiet, ale jest to też dobry temat do przedstawienia w tym wpisie. Ekipa z Polski stworzyła jedno z najciekawszych narzędzi do prototypowania interfejsów aplikacji i co więcej UXPin stale zyskuje uznanie w branży i popularność. Można powiedzieć, że ten startup już odniósł sukces a przyszłość rysuje się w raczej jasnych barwach. Nic tylko pogratulować! A Was zachęcamy do korzystania z UXPin bo w końcu trzeba wspierać rodzime projekty.

Codility

Osoby, które szukają w pracy w branży IT na stanowiskach technicznych co raz częściej mogą spotkać się z wymogiem w postaci przejścia testu na Codility ;-) Nie ma się czego bać, w końcu jeśli odpowiadasz na ofertę pracy to zawsze Twoje umiejętności w 100% pokrywają się z oczekiwaniami pracodawcy, prawda? Bardziej serio, Codility to kolejny przykład na to, że nie trzeba urodzić się w Dolinie Krzemowej żeby stworzyć coś co ją podbije.

Live Chat

 

LiveChat'a nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. W końcu to znana, światowa marka, a co najlepsze powstała na naszym podwórku. To kolejny, znakomity przykład, że w Polsce też można!

Ivona

Oglądasz Youtube? Na pewno znasz Ivonę. Jest to polski produkt, wokół krórego zrobiło się najgłośniej w mediach. Nie bez powodu. W końcu syntezator mowy polskiej produkcji zdobył bardzo dużą popularność nie tylko w naszym kraju. Ten sukces to świetny przykład tego, że Polak potrafi!

GetResponse

GetResponse to nie jest może koniecznie produkt, o którym czyta się w gazetach codziennych, ale jest to polski SaaS, który zdobywa co raz szersze uznanie (podobno). Nie jestem specem od marketingu, ale jeśli ktoś się tym zajmuje zawodowo to zachęcamy do wypróbowania polskiej usługi w światowej sieci.

To już koniec naszej subiektywnej wycieczki po polskich firmach internetowych. Nie będziemy Was dłużej trzymać w domu, czas wyjść i poświętować niepodległość. A od wtorku wracać do kodowania żeby Wasz pomysł stał się kolejną Ivoną albo innym Codility!

Polak potrafi!

Zdjęcie tytułowe: Image courtesy of criminalatt at FreeDigitalPhotos.net7 odpowiedzi na “Uwaga! Polacy nadchodzą! Polskie startupy w światowej sieci”

 1. Guest pisze:

  brakuje webroad:)

 2. Adam Czajkowski pisze:

  I Windu :P

 3. Mobie pisze:

  brakuje chop-chop.org ;)

 4. przyjaciolek pisze:

  Ivona to byla starapem ale wiele lat temu, teraz to juz pokazna mala firemka

 5. Majkelek pisze:

  A gdzie Webwave? Projekt który ma szanse zabrać spory kawałek „tortu” na rynku CMS , bo jest lżejszy i prostszy od wordpressa :D

  • Koko pisze:

   To prawda, ewidentnie brakuje WebWave CMS, jest o wiele bardziej intuicyjny od wordpressa i łatwiejszy w obsłudze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.