Relacja z IV Joomla! User Group Trójmiasto


19 marca 2016 / Michał Kortas


Miałem dzisiaj przyjemność gościć na czwartym, a moim drugim, spotkaniu miłośników i entuzjastów Joomla! – User Group Trójmiasto. Wydarzenie po raz kolejny odbyło w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, naprawdę pięknym i profesjonalnym centrum szkoleniowym.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Gdański Park Naukowo-Technologiczny, źródło: konferencje.pl

Organizatorzy

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki niezawodnej współpracy polskiej społeczności Joomla!, a w tym konkretnym przypadku za sprawą: Justyny MichallekMiłosza BożeńskiegoRemigiusza KaczewskiegoMacieja Słojewskiego oraz Seweryna Sildatk.

Plan koferencji J!UG Trójmiasto

Całość rozpoczęła się o godzinie 10:00, słowem wstępu przekazanym przez, zawsze uśmiechniętą, Justynę Michallek. Nakreśliła wszystkim pełny plan spotkania oraz przedstawiła sponsorów, bez których impreza nie mogłaby się odbyć.

Pierwszą prelekcję wygłosiła Magdalena Zaremba, zawodowy grafik, wyjaśniając tajniki projektowania wszelkiego rodzaju grafik w działalności internetowej.

Magdalena Zaremba

Kolejny, ciekawy temat został przedstawiony przez Andrzeja Herzberga, zawodowo związanego z Design-Joomla.plJoomla-Monster.com oraz DJ-extensions.com. Wykład w formie dyskusji dotyczył postępowania i unikania konfliktów z klientem podczas procesu tworzenia stron internetowych.

Andrzej Herzberg

Bardziej technicznym tematem potraktował uczestników Miłosz Bożeński. Prezentacja dotyczyła optymalizacji kodu i jego wpływu na szybkość ładowania się stron internetowych.

Miłosz Bożeński

Dość tajemniczym tytułem przyciągnęła wszystkich Asia Ryćko – „Dlaczego kocham typografię?” ukazało wszystkim jaką siłę mają słowa wyświetlane na witrynach internetowych.

Asia Ryćko

Remigiusz Kaczewski zaprezentował polskie narzędzie – Perfect Dashboard – do zarządzania wieloma stronami Joomla! oraz WordPress za pomocą jednego panelu. Niestety w chwili, kiedy usługa była omawiana, serwis działał niestabilnie, przez co nie szło do końca ocenić zalet tego oprogramowania.

Remigiusz Kaczewski

Na sam koniec części wykładowej, po raz kolejny wystąpiła Justyna, która opowiedziała i pokazała w praktyce, jak powinno się dbać o dostępność stron www.

Justyna Michallek

Miłym akcentem podsumowano również całe wydarzenie. Sporo osób otrzymało nagrody upominkowe, w postaci książek i kuponów rabatowych.

Losowanie nagród

Jedną z nagród była też moja książka Bootstrap. Praktyczne projekty, więc w tym miejscu jeszcze raz dziękuję organizatorom za możliwość tej małej promocji ;-)

Bootstrap. Praktyczne projekty

Podsumowanie

J!UG Trójmiasto oceniam na szóstkę z plusem, zarówno za organizację, jak i przyjazną atmosferę. To było naprawdę pożyteczne kilka godzin! Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję porozmawiać w czasie przerw i już zapowiadam swoją obecność w czerwcu, podczas kolejnego spotkania!

Do zobaczenia!

Zdjęcie grupowe JUG Trójmiasto


Tagi:


5 odpowiedzi na “Relacja z IV Joomla! User Group Trójmiasto”

  1. Oooo… Byłeś tam… Zawsze planuję i wybrać się nie mogę.
    W czerwcu można coś razem pomyśleć. :)

  2. blablablablaniewazneitakdisqus pisze:

    Czad : ) Teraz nie mogłem, ale od maja będę ZAWSZE : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.