Atmosphere 2013 – porozmawiajmy o skalowalności


11 kwietnia 2013 / Michał Kortas


W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która dedykowana będzie firmom dynamicznie rozwijającym swoje usługi w sieci WWW. Wśród gości specjalnych spotkania są m.in. Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr oraz Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największej na świecie platformy społecznościowej Ning. Organizatorem spotkania jest fundacja Proidea, a głównym partnerem merytorycznym Grupa Allegro. Rejestracja na wydarzenie już ruszyła: http://atmosphere-conference.com/registration.

Główną ideą Konferencji Atmosphere jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy uczestnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy serwis działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań. Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web. 

Jako patron medialny konferencji mamy dla Was, drodzy czytelnicy, kod rabatowy na Atmosphere Conference. Przy rejestracji wystarczy wpisać webroad_10.

Na konferencji pojawią się specjaliści z całego świata. Jednym z gości będzie wspomniany wcześniej Brian McCallister, Paul Hammond czy światowej sławy developer Jonathan Snook prowadzący podziwianego przez wielu bloga snook.ca. Na konferencji spotkać będzie można również bardzo doświadczonego specjalistę Lorenzo Albertona, który pracuje, jako programista i CEO DataSift, a także posiadającego równie obszerną wiedzę zdobytą w takich firmach jak Intel czy AMD Adama Tarnowskiego, aktualnie pracującego dla Hyve Solutions (SYNNEX). 

Uczestnicy w trakcie spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak połączyć metody pracy różnych działów, posługujących się odmiennym językiem i różnie definiujących cele – menadżerów projektu, DevOps i programistów – tak, aby mogli efektywnie ze sobą współpracować i dostarczać jak najlepsze rozwiązania. Dlatego w ramach Atmosphere 2013 realizowane będą dwie ścieżki tematyczne. DevOps – poświęcona zagadnieniom z administracji, systemów, sieci i zarządzania operacyjnego oraz Devs – skupiająca się na programowaniu, skalowalności, technologiom mobilnym i zarządzaniu projektami. Atmosphere jest również idealnym miejscem zebrania dotychczasowych rozwiązań converged infrastructure, które mają w ofercie najwięksi producenci.

Atmosphere ma być uzupełnieniem luki pomiędzy konferencjami stricte dla developmentu, a konferencjami, które są bardziej ukierunkowane na sieci.

Zapraszamy do śledzenia nas na profilach facebook  oraz twitter.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.