Relacja z Atmosphere 2013


21 maja 2013 / Michał Kortas


Minął dokładnie tydzień od zakończenia konferencji Atmosphere 2013. Dzięki objęciu patronatu medialnego nad wydarzeniem mogliśmy być tam, na miejscu, spotkać wspaniałych ludzi i posłuchać naprawdę wartościowych wykładów. Już w tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować organizatorom za zaproszenie, bo atmosfera w Poznaniu była, co tu dużo mówić, świetna. Zapraszamy do sprawozdania!

Kiedy w poniedziałek rano (13 maja) wyruszaliśmy w drogę do stolicy Wielkopolski, odprowadzała nas do samochodu deszczowa pogoda. Na całe jednak szczęście, wkrótce potem wyszło słońce i było ono niczym zwiastun pozytywnych emocji, których doznaliśmy podczas tych dwóch dni "Atmosphere". 

Całe wydarzenie odbywało się na dwóch salach poznańskiego Concordia Design. Plusem było bardzo dobre położenie miejsca konferencji – w pobliżu Głównego Dworca PKP. Na brak miejsca wewnątrz nie mogliśmy oczywiście narzekać. Przywitała nas przestronna, mniejsza sala wykładowa i otwarta sala główna, połączona z Press Corner i miejscem na kawę oraz wszelkiego rodzaju przekąski (a te były bardzo smaczne ;-)). 

Już od pierwszej chwili, którą spędziliśmy w Concordia Design, zostaliśmy uraczeni wykładami na najwyższym poziomie. Pierwszego dnia przemawiali do nas między innymi: panowie Brian McCallister, Krzysztof Dąbrowski i Paul Hammond oraz Wojciech Ehrenfeld (Onet.pl), Jacek Laskowski (IBM) i pan Mateusz Gajewski (Allegro Group). 

Wojciech Ehrenfeld - Onet.pl Główna sala wykładowa

Cała część oficjalna trwała równo do godziny 18:35, po czym większość rozeszła się do swoich hoteli. To jednak nie był koniec przewidzianych atrakcji. Dopełnieniem dnia było wieczorne spotkanie (After Party), zorganizowane w poznańskim Spocie. To tutaj mogliśmy przedstawić własne poglądy o działaniu dzisiejszej sieci, wymienić się wspólnie doświadczeniem, czy najzwyklej w świecie porozmawiać o tematach nie związanych z informatyką, przy pokalu dobrego piwa.

Impreza planowana była do północy, jednak koncert pań Asteya i Aicha zauroczył całą salę, przez co niektórzy mieli poranne problemy z punktualnym przybyciem na drugi dzień Atmosphere ;-).

14 maj to wykłady przedstawicieli m.in.: Allegro Group, eBay, Wikia i Cisco. Nam jednak najbardziej do gustu przypadły dwie: "JavaScript, The real bad parts" John’a Paul’a oraz "Graph Upward – Automating web performance optimization" Tobias’a Baldauf’a. Dzień drugi był odrobinę krótszy pod względem ilości wykładów, jednak równie bardzo wartościowy.

O godzinie 18:00 nastąpiło uroczyste pożegnanie, po czym mogliśmy udać się z powrotem do domu. My jednak postanowiliśmy odwiedzić jeszcze przynajmniej starówkę Poznania, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Podsumowując – organizacja Atmosphere 2013 stałą na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia edycja imprezy, a będzie się ona powtarzać, od tego roku począwszy, cyklicznie. Do domu wróciliśmy pełni nowej wiedzy i zadowoleni z nawiązanych znajomości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Jeżeli chcielibyście obejrzeć galerię naszych zdjęć, zapraszamy na nasz oficjalny profil na portalu Facebook.com:

{source}
<a href="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.542193942489376.1073741827.125758700799571" class="btn btn-large btn-success">Galeria WEBroad.pl</a>
<a href="https://www.facebook.com/AtmosphereConference/photos_albums" class="btn btn-large btn-warning">Galeria Atmosphere</a>

{/source}

Autorem fotografii jest Klaudiusz Piszczek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.