Subiektywne spojrzenie na agendę 4Developers 2017


14 marca 2017 / Michał Kortas


Zostały dokładnie 3 tygodnie do wydarzenia, na które czeka większość programistów i osób związanych z tą branżą w Polsce. Na początku kwietnia (3.04.2017) widzimy się w Warszawie na tegorocznej edycji 4Developers!

Agenda Rejestracja

Możesz użyć kodu rabatowego „WEBROAD„, aby uzyskać 15% zniżki przy rejestracji!

Zapowiada się świetnie. Mnóstwo wysokiej klasy prelegentów i aż 14 specjalnie wyselekcjonowanych ścieżek tematycznych, na których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zarówno backendowy programista, jak i specjalista od frontendu. Jest w czym wybierać.

4Developers to interdyscyplinarny festiwal technologiczny dla programistów, który składa się z różnorodnych ścieżek tematycznych prowadzonych w kameralnych grupach. Idea wydarzenia to tworzenie przestrzeni sprzyjającej aktywności specjalistów – wymianie wiedzy i doświadczeń członków społeczności IT w ramach merytorycznych ścieżek tematycznych.

4Developers

Jeśli jesteś już zapisanym uczestnikiem, daj znać. Bardzo chętnie wymienię kilka słów podczas licznych przerw kawowych :-)

Zaproszenie na 4Developers 2017

Zaproszenie na 4Developers 2017

Wpis ten nie jest wierną kopią konferencyjnej agendy. Tę możesz śmiało przejrzeć na oficjalnej stronie wydarzenia. Z pośród ogromnej liczby prezentacji zbudowałem swoją osobistą i subiektywną listę tematów, w których prawdopodobnie wezmę udział. Jedyne czego żałuję, to to, że niektóre świetne prelekcje się ze sobą pokrywają. Niestety nie można mieć wszystkiego. Będzie jeszcze wiele okazji do wysłuchania pozostałych osób odpowiedzialnych za konferencyjny przekaz, chociażby podczas przyszłych edycji.

Moja osobista agenda 4Developers

09:00 – 09:45 : PHP
Prezentacja na temat tego, co zrobić, i jak utrzymać aplikację, która rozrasta się wprost proporcjonalnie do rozwoju działalności. W skrócie: Projektowanie w DDD.
10:00 – 10:45 : .NET I
Sposoby na kontrolowanie pamięci i zużycia procesora za pomocą Task Parallel Library Dataflow. Procesowanie wielowątkowe nie jest obecnie już tylko optymalizacją ale koniecznością.
11:00 – 11:45 : PHP
Debugowanie aplikacji w najćięższym miejscu na świecie, czyli w środowisku produkcyjnym. Z pomocą przyjdzie mechanizm Event Tracing for Windows.
12:00 – 12:45 : Front-End
Słów kilka o bardzo ciekawych możliwościach w projektowaniu webowym. Web Speech API oraz WebVR.
14:00 – 14:45 : .NET I
Na prelekcji dowiesz się co to jest serverless, kiedy może to być przydatne oraz jak już teraz możesz stworzyć aplikację serverless z wykorzystaniem C#.
15:00 – 15:45 : Application Architectures I
Baza danych to najczęściej najwęższe gardło pod względem wydajności. Dużo dobrej wiedzy na temat budowania indeksów, które przyspieszą wiele operacji na BD.
16:00 – 16:45 : .NET II
Czy API oparte HTTP kojarzy Ci się z REST? Ta prezentacja pokaże Ci alternatywę. Jest nim GraphQL, wspierany przez Facebooka i GitGuba.
17:00 – 17:45 : Application Architectures I
Programowanie asynchroniczne w C#. Prelekcja o biednym kompilatorze, który musi bardzo ciężko pracować, aby ułatwić nam życie :-)
18:00 – 18:45 : .NET II
Niezawodna synchronizacja danych w aplikacjach, którym zdarza się, że muszą pracować offline. Ciekawe spojrzenie na programowanie systemów rozproszonych.

Pozostałe, wybrane tematy

Jak już wspomniałem, są to główne prelekcje, które chciałbym zobaczyć na 4Developers. Jest jednak kilka tematów, których również chciałbym wysłuchać, jednak nie będę w stanie z powodu ograniczeń czasowych.

Podsumowanie

Nie mogę doczekać się kwietnia i spotkania na 4Developers. Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu! Zachęcam do rejestracji.

Agenda Rejestracja

Możesz użyć kodu rabatowego „WEBROAD„, aby uzyskać 15% zniżki przy rejestracji!

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/4Developers/


Tagi:


2 odpowiedzi na “Subiektywne spojrzenie na agendę 4Developers 2017”

  1. Mariusz pisze:

    Ładnie to przygotowales. Skorzystam po części z Twojej listy;) do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.