Recenzja: Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych


9 września 2013 / Mr.Mr


Jesień zbliża się wielkimi krokami. Wieczory już niedługo staną się o wiele dłuższe niż teraz, a przez to staną się też bardziej przyjazne czytaniu książek i poszerzaniu horyzontów zawodowych. Przygotowując Was do zakupów przed tym okresem, w tej odsłonie Biblioteki Webmastera postaram się przybliżyć Wam drugie wydanie kultowej już pozycji Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych.

Co tu dużo mówić. Ta książka zyskała rzeszę wiernych fanów, którzy byli bardzo zadowoleni po jej przeczytaniu. Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych jest dla wielu osób swego rodzaju pierwszym podręcznikiem projektowania stron internetowych w aspekcie graficznym i pewnie położyła ona podwaliny pod warsztat niejednego web designer’a.

O czym i dla kogo jest książka?

Tytuł ten porusza podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem wyglądu stron internetowych. Dzięki temu od pierwszego akapitu rozpoczynamy kurs projektowania wizualnego, który zabierze nas w podróż po fundamentalnych zagadnieniach potrzebnych dla każdego projektanta stron internetowych.

Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych to tytuł dla początkujących, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z web design’em. Osoby zaawansowane nie znajdą tutaj niestety nic ciekawego. Warto jednak nadmienić, że książkę tę mogą też docenić osoby, które nie zajmują się projektami graficznymi na co dzień, ale uczestniczą w procesie tworzenia stron internetowych (kierownicy projektów, deweloperzy itd.).

Czy warto przeczytać?

Myślę, że zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie jesteś nowicjuszem, ale nie zajmujesz się wizualną stroną projektowania witryn internetowych to warto poznać kilka podstawowych myśli i zagadnień przewijających się przez tę pozycję. Natomiast jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z projektowania stron www to zdecydowanie zacznij ją od tej książki bo dzięki niej poznasz podstawy, które będą Ci towarzyszyć przez całą karierę w tej branży.

Zobacz fragment książki Kup książkę on-lineDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.