Strona fanowska na Facebooku – Timeline


2 kwietnia 2012 / Michał Kortas


Będąc moderatorem jednego z for internetowych, natknąłem się na temat, gdzie użytkownik pytał nas, jak najlepiej wypromować swoją stronę. Odpowiadam od razu – ile głów, tyle możliwości. Każdy ma swoją złotą zasadę, dzięki której pnie się w górę w rankingu popularności. Na pewno jednym z kluczowych sposobów jest umiejętne trafianie do internautów. Oczywiście, podstawą jest ciekawa i unikalna treść, co powinno samo w sobie być wystarczającym sposobem na pozyskanie nowych czytelników. Jednak często i to może nam nie wystarczyć. Warto w tym miejscu wykorzystać potencjał Facebooka, który pozwala nam zakładać tzw. strony fanowskie, ostatnio silnie zmodyfikowane (w postaci Timeline). W tym poradniku poprowadzę Was krok po kroku przez zakładanie własnej wizytówki, kończąc na wstępnej konfiguracji. Zapraszam do lektury.

 O dodatkach Facebooka, które możecie wstawić na własnej stronie, przeczytać można w artykule: Facebook – narzędzia do integracji z witryną.

Na samym początku, oczywiście, odwiedzamy witrynę Facebook.com. Pojawi nam się ekran startowy. My odnajdujemy mały link, znajdujący się na dole, po prawej stronie – Utwórz stroną dla gwiazdy, zespołu lub firmy.

Pojawia nam się okno, z różnymi obrazkami. Wybieramy Markę lub Produkt.

Wypełniamy pola formularza, podając również nazwę naszej strony/bloga.

Klikamy w niebieski button ROZPOCZNIJ.

Zakładam, że posiadasz już zwykłe konto na Facebooku. Teraz należy się na nie zalogować.

W tym momencie nasza strona została już utworzona. Czeka nas teraz kilka kroków konfiguracji. Na pierwszy ogień idzie dodanie zdjęcia profilowego.

Klikamy DALEJ i uzupełniamy kilka podstawowych informacji o stronie.

Zapisujemy informacje. Zostajemy przeniesieni do naszego profilu. Tutaj czeka na nas krótki poradnik, informujący o czynnościach, które możemy w tej chwili wykonać.

Na samej górze widnieje panel administratora. Tutaj pokazywać się będą statystyki strony, ostatnie zdarzenia czy nowe wiadomości od naszych fanów.

Warto jeszcze upiększyć naszą wizytówkę. Facebook daje nam możliwość ustawienia tzw. Zdjęcia w tle. Jego standardowe wymiary to 851 pikseli na 315 pikseli. Oczywiście można podać i inne, jednak wtedy zdjęcie traci zwykle na jakości.

Wybieramy zdjęcie z dysku.

Efekt jest dużo lepszy, prawda?

Na koniec wypada przywitać też naszych gości. Dodajmy pierwszy wpis na tablicy!

Eksperymentujcie! Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Na koniec polecam Wam poszukać inspiracji do tworzenia własnych motywów Timeline Facebooka. Znajdziecie je pod adresem http://www.hongkiat.com/blog/creative-facebook-timeline-covers/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.