Automatyczne publikowanie nowych artykułów ze strony na społecznościówkach


8 maja 2012 / Michał Kortas


Jeżeli na naszej witrynie często pojawiają się nowe treści, do których linki umieszczamy na różnego rodzaju serwisach społecznościowych, typu Facebook lub Twitter, po chwili może stać się to zajęciem bardzo nużącym i czasochłonnym. Co zrobić, aby zautomatyzować cały proces? Istnieje aplikacja, o nazwie NetworkedBlogs, która czyta nasz kanał RSS i samodzielnie zapełnia nasze tablice odpowiednimi linkami, wraz z miniaturkami zawartymi w treści. W dzisiejszym poradniku dowiemy się, jak dodać naszą witrynę do automatycznej publikacji. Potrzebne nam będzie konto w serwisie Facebook, oraz dla chętnych, także Twitter. Zapraszam do lektury.

Konfiguracja aplikacji NetworkedBlogs

Po zalogowaniu się na naszym Facebook’owym koncie, w wyszukiwarce wpisujemy frazę „Networkedblogs” i przechodzimy do aplikacji.

Pojawił się panel zarządzania aplikacją. Wybieramy odnośnik „Register a Blog„.

W kolejnym oknie podajemy adres URL witryny.

Wypełniamy formularz, podając możliwie dokładne dane.

Musimy potwierdzić, że jesteśmy autorami strony.

Mamy dwie możliwości: potwierdzenie przez znajomych, bądź wstawienie na witrynę specjalnego widżetu.

W naszym przypadku wybraliśmy pierwszą opcję.

Włączanie automatycznej publikacji

W menu po lewej stronie wybieramy odnośnik „Syndication”.

Teraz musimy nadać odpowiednie uprawnienia dla aplikacji Networkedblogs.

Potwierdzamy, jeśli zgadzamy się na wskazane uprawnienia.

Podstawowe ustawienia już za nami. Teraz dodamy publikację treści na naszej tablicy na Facebooku. Klikamy przycisk „Add Facebook Target„.

Wybieramy profile, na których chcemy umieszczać linki do nowych wpisów.

To samo zrobimy z Twitterem.

Wyświetli się nam okno, służące potwierdzeniu dostępu aplikacji do konta na Twitterze.

Nasi obserwatorzy będą od teraz na bieżąco.

Powyżej opisany sposób znacząco odciąża nas od obowiązku dodawania informacji o nowych wpisach. Cała rzecz dzieje się automatycznie, a my możemy skupić się na pisaniu nowych treści.
Czy macie jakieś inne sposoby na zautomatyzowanie publikacji na kontach społecznościowych? Czekam na komentarze.2 odpowiedzi na “Automatyczne publikowanie nowych artykułów ze strony na społecznościówkach”

  1. Kode pisze:

    Właśnie trafiłem na ten wpis. Tak się składa, ze ostatnio opisałem krótko trzy IMO najlepsze serwisy do automatycznej publikacji treści na społecznościówkach. Jeśli mogę to podlinkuje – http://offcode.pl/automatyczna-publikacja-artykulow-na-serwisach-spolecznosciowych/

  2. Veronique pisze:

    Witam, Mam pytanie, czy publikowanie treści automatycznie na profilach portali społecznościowych nie obniża zasięgów publikowanych postów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.