Najciekawsze artykuły 11.02.2013-18.02.2013


18 lutego 2013 / Mr.Mr


Mijający tydzień obfitował w ciekawe artykuły dotyczące webdesign, user experience, e-commerce i webdevelopment. Zapraszam do lektury!

Szczegóły gradientów, czyli co i jak?

Ciekawy artykuł o tym jak tworzyć gradienty w CSS3. Ten tekst pochodzi z 04.02.2013, ale był na tyle ciekawy, że postanowiliśmy lekko nagiąć zasady tego cyklu.

Jak stylować tekst żeby ułatwić życie naszym użytkownikom?

Pewnie niewiele osób zastanawia się nad typografią ich stron www. Niestety to niedobrze. W Internecie chodzi o treść i kiedy jest ona prezentowana w nieestetyczny lub nieużyteczny sposób strona traci na wartości. Nie da się też ukryć, że nadal podstawową formą przekazu treści jest tekst. Dlatego warto zaponać się z dobrymi praktykami związanymi z sieciową typografią.

Dwie twarze stron internetowych

Można by pomyśleć, że o stronach internetowych napisano już wszystko, ale jak zwykle życie może nas zaskoczyć. Ten artykuł to takie filozoficzno-techniczne spojrzenie na ogólną koncepcję tworzenia witryn internetowych i ciężko jest go streścić w dwóch zdaniach, więc zamiast tego po prostu zapraszam do czytania.

Opera na silniku Webkit

To wlaściwie taki news, ale na tyle interesujący, że warto o nim wspomnieć w podsumowaniu zeszłego tygodnia. Przeglądarka Opera będzie przechodzić na silnik Webkit co jest taką małą rewolucją w świecie Internetu. Ciekawe czy wpłynie to na podniesienie popularności tej przeglądarki (nie mówię o wersji mobile, która jest bardzo znana).

Historia usability

Usability to usability tamto. Cały czas słyszymy o tzw. użyteczności, ale mało kto zastanawia się o co w tym chodzi. Może właśnie poznanie histori nauki użyteczności pozwoli nam bardziej zrozumieć sens tego o czym mówimy używając pojęcia „usability”.

Czy jesteś stworzony do tego by zostać e-biznesmenem? ;)

Chciałbyś mieć swój startup? A może masz ochotę zostać królem e-commerce? Sprawdź czy się do tego nadajesz!

Co zrobić jeśli Twój pracodawca i koledzy nie chcą słyszeć o RWD?

Jak zwykle nie obyło by się bez artykułu z CSS-Tricks.com ;) Jeśli macie problemy z szefem lub kolegami, którzy nie chcą pracować z responsywnymi stronami – przeczytajcie!

Marketingowa ciekawostka na koniec

Enjoy!

Zdjęcie pochodzi z http://www.freedigitalphotos.net/3 odpowiedzi na “Najciekawsze artykuły 11.02.2013-18.02.2013”

  1. Misiałek pisze:

    słuchajcie, a istnieje możliwość, abyście napisali artykuł o tym jak w podstawach zakładając, że mamy treść, pasek boczny oraz menu zrobić z strony RDW?

    mam spory problem ze swoją, a niestety nie mam od czego wystartować, spory problem mam z menu i sposobem zwinięcia treści, nie rozumiem jakie rozwiązania zastosować :)

    byłym wdzięczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.