Hej, 4Developers, było super! Relacja z konferencji


4 kwietnia 2017 / Michał Kortas


Na wstępie chciałbym bardzo podziękować organizatorom za zaproszenie na 4Developers i możliwość objęcia przez webroad.pl patronatu medialnego nad całą konferencją. Nie zawiodłem się. Jak co roku było to niesamowicie wartościowe wydarzenie, na którym bywają największe gwiazdy programistycznego świata. Udało mi się nawiązać nowe znajomości oraz odnowić te istniejące. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, które z pewnością wykorzystam w mojej aplikacji na #dajsiepoznac. Nie byłeś? Żałuj! Ja tymczasem zapraszam do mojej prywatnej relacji.

Do Warszawy przyjechałem już dzień wcześniej, żeby rano nie musieć wstawać zbyt wcześnie. Jeszcze przed wieczorem zameldowałem się na Okęciu. Nie skorzystałem z oferty Before Party, jednak w Hotelu też było sporo osób wybierających się na konferencję, więc o nudzie nie było mowy ;-)

Sangate Hotel Airport. Okęcie. Warszawa.

Sangate Hotel Airport. Okęcie. Warszawa.

Wcześniejsze otwarcie rejestracji (podczas BP oraz w Hotelu wieczorem) było bardzo dobrym ruchem ze strony organizatorów. Ominąłem dzięki temu poranne kolejki, które były naprawdę duże.

Rejestracja na 4Developers

Rejestracja na 4Developers

Praktycznie wszystkie prezentacje, na których uczestniczyłem mieściły się w zakresie .NET i AppArch. Trochę nagiąłem przygotowaną wcześniej agendę, jednak większość wykładów się z nią pokrywała.

Serverless w Azure, czyli Azure Functions

Serverless w Azure, czyli Azure Functions

Jak zrobić bota w 45minut

Jak zrobić bota w 45minut

MySQL Indexing - do it right or die

MySQL Indexing – do it right or die

Architektura Allegro - 4 lata po rewolucji mikrousługowej

Architektura Allegro – 4 lata po rewolucji mikrousługowej

Enterprise ASP.NET MVC

Enterprise ASP.NET MVC

It's all about the state, czyli co skrywa async/await w C#?

It’s all about the state, czyli co skrywa async/await w C#?

Budowanie systemów reaktywnych przy użyciu grafów i strumieni w Akka.NET

Budowanie systemów reaktywnych przy użyciu grafów i strumieni w Akka.NET

Pomiędzy inspirującymi wykładami każdy uczestnik mógł skorzystać z ogromnego chillout roomu, napić się hektolitrów pysznej kawy i objeść słodkościami. To chyba jedyny minus – przydałoby się kilka kanapek dla wrogów cukru :)

Na brak dobrej dobrej zabawy nie miał kto narzekać.

Chillout room na 4Developers

Chillout room na 4Developers

Na sali było można również spotkać się twarzą w twarz z przedstawicielami wielu dużych, technologicznych firm, otrzymując przy tym niewielkie prezenty.

Prezent od Allegro.Tech

Prezent od Allegro.Tech

Bardzo dobra wiadomością była zapowiedź wrześniowej, regionalnej edycji 4Developers, która odbędzie się w Gdańsku. To świetna wiadomość dla osób, którym pokonanie wielu kilometrów do Warszawy sprawiało zazwyczaj trudność. Dzięki miejscowym inicjatywom będzie dużo łatwiej dostać się na to wydarzenie. Ja nad morzem pojawię się na 100%!

Dzień na 4Developers bardzo szybko minął. Żałuję, że nie mogłem być na wszystkich wykładach, które mnie najbardziej interesowały, jednak nie ma co żałować – będą jeszcze ku temu okazje. Organizacja konferencji stała na bardzo wysokim poziomie, a liczba uczestników (grubo ponad 1500) świadczy o tym, jak wartościowe jest bycie tu, na miejscu.

Późnym wieczorem pożegnałem się z Warszawą i ruszyłem w długą podróż do domu. Jeszcze raz bardzo dziękuję za całe spotkanie.

Dworzec Centralny. Warszawa

Dworzec Centralny. Warszawa

Widzimy się wkrótce!


Tagi:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.