Webroad.pl przyśpiesza dzięki dhosting.pl oraz LiteSpeed Cache For WordPress


1 sierpnia 2016 / Michał Kortas


Ze względu na rozwój webroad.pl oraz jego wrastającą oglądalność, w ostatnim czasie nasz serwis wczytywał się wolniej niż byśmy tego oczekiwali. Temat przekazaliśmy do naszego partnera dhosting.pl, który szybko podjął się optymalizacji WordPressa, na którym bazujemy.

Webroad przyśpiesza dzięki dhosting

Nie ukrywamy, że znamy ekipę dhosting.pl dosyć dobrze. Ich hosting jest bardzo często wybierany przez firmy i portale, którym zależy na elastycznym podejściu do wykorzystywania zasobów oraz pozostanie na tej samej platformie, nawet gdy osiągną bardzo dużą liczbę odwiedzin, jak ma to w przypadku hostowanego u nich dompelenpomyslow.pl (600 000 uu miesięcznie). Z naszego punktu widzenia to kryterium było szczególnie istotne, ponieważ perspektywa migracji pomiędzy usługami (z shared na VPS) nie jest czymś na co chcielibyśmy poświęcać czas, dlatego z góry woleliśmy wybrać taki hosting, który pozwoliłby tego uniknąć.

Wyniki optymalizacji przeszły nasze oczekiwania, gdyż pomimo zastosowania wcześniej WP Super Cache, strona wczytywała się ponad 5,8 sekundy, a po zmianach dotyczących cache udało się zmniejszyć czas wczytywania do poziomu około 3 sekund, co wydatnie wpłynęło na pozytywne wrażenie z korzystania z naszej strony.

W dhosting.pl miłym akcentem jest to, że zawsze starają się dokładnie zweryfikować przyczyny problemów. W naszym przypadku, była to rozbudowana strona oraz duża liczba odwiedzin. Dzięki zastosowaniu LiteSpeed Cache For WordPress, który był specjalnie dostosowywany do autorskiej platformy hostingowej dhostingu, udało się znacząco przyśpieszyć wczytywanie webroad.pl. Dodatkowym plusem związanym zastosowaniem nowego cache było także znaczące zmniejszenie generowanych obciążeń na CPU.

A czy Wy zauważyliście zmiany? ;-)


Tagi:


8 odpowiedzi na “Webroad.pl przyśpiesza dzięki dhosting.pl oraz LiteSpeed Cache For WordPress”

 1. Krzysztof Kowalski pisze:

  no t nie mogę pisać bo kot chcę wejdz na stol i nie mogę pisać bo mi on przestaca no tio pozdrawki898

 2. Jerzy Maciak pisze:

  Faktycznie strona ładuje się na pełnym obciążeniu łącza internetowego. Co sprawia że istotnie czeka się na całkowite otwarcie krócej. Jednak zastanawiam się dlaczego strona jest taka ciężka na samym początku.

 3. Tak, zgadzam się. Strona zgadza się znacznie szybciej.

 4. Optymalizaja+dobry serwer=sukces ;)

 5. Meble pisze:

  Potwierdzam, jeden z lepszych hostingów. W dodatku mają wsparcie dla HTTP/2, więc można wycisnąć jeszcze więcej.

 6. Marcin pisze:

  Również posiadam stronę na WordPress i nie ukrywam, że chciałbym się przesiać na wydajniejszy serwer. Jak sprawa wygląda z migracją ?

 7. Grzegorz pisze:

  Strona chodzi niestety wolno. Przerzućcie się na wpengine to będzie dużo lepiej. Poza tym wywalcie ten loader. Treść się ładuje dużo szybciej niż loader znika, więc tylko irytuje i powoduje zbędny wait time. Sam miałem ten problem u siebie. Loader to fajny bajer ale najwięksi gracze go nie wykorzystują na swoich stronach, bo to zbędny badziew dodający wait tajmu :P Za każdym razem jak mi się ładuje jakaś Wasza podstrona po prostu wywalam przez inspektor diva z loaderem bo nie chce mi się czekać zanim to dziadostwo zniknie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.